Samsung si chce v USA zaregistrovať hodinky s internetom

992

Špekuluje sa o tom, že na vývoji technologickej novinky pracuje aj spoločnosť Apple.

Podľa agentúry AP ide o ďalší signál, že výrobcovia elektroniky vnímajú zariadenie, ktoré možno nosiť na tele, ako budúcnosť svojich ďalších aktivít.

E-mail v hodinkách tento rok nebude
Samsung v žiadosti k americkému patentovému úradu opísal „Samsung Galaxy Gear“ ako digitálne elektronické zariadenia vo forme hodiniek, náramku či pásku okolo ruky. Žiadosť podal v júli a ešte o mesiac skôr požiadal o registráciu značky „Samsung Gear“ v Južnej Kórei. Podľa tamojšieho úradu žiadosť vzhľadom k čakacej lehote tento rok schválená nebude.

Správy o príprave náramkových hodiniek s funkciou chytrého telefónu sa objavili už na jar. V americkej žiadosti sa podľa AP uvádza, že zariadenie bude schopné poskytovať prístup na internet, prijímať a uskutočňovať telefónne hovory, správy elektronickej pošty a sledovať či spravovať osobné údaje.

Podľa nákresov z patentu na dizajn, schváleného v máji, by zariadenie mohlo vyzerať ako hodinky s ohybným displejom, ktorý sa obtáča okolo zápästia.

Apple a Samsung sa podľa médií snažia pomocou nových produktov kompenzovať pomalší rast predaja smartfónov – napríklad Apple v júni požiadal v Japonsku o registráciu ochrannej známky iWatch. Experti už nejakú dobu špekulujú, že Apple pracuje na chytrých hodinkách, ktoré by využívali verziu operačného systému známeho z jeho chytrých telefónov iPhone a tabletov iPad.

Firma to ale nepotvrdila. Jej šéf Tim Cook však naznačil, že podnik môže vyvíjať počítačové zariadenie, ktoré možno nosiť na tele.

Americká spoločnosť Google teraz testuje prvú verziu svojich okuliarov s pripojením na internet. Okuliare, nazývané Google Glass, sú vybavené malým monitorom nad pravým okom, ktorý zobrazuje informácie či fotografie z internetu.