Počas návštevy – prvej za päť rokov, ktorú uskutočnil čínsky premiér – obe krajiny podľa očakávania podpíšu viac ako desať obchodných dohôd v sume niekoľkých miliárd dolárov.
Wen pricestoval do Pakistanu z Indie. Čína a India, dve rýchlo sa rozmáhajúce ekonomiky, počas jeho návštevy odložili bokom spory a dohodli sa na tom, že sa budú snažiť takmer zdvojnásobiť obojstranný obchod.
Keď lietadlo čínskeho premiéra vošlo do pakistanského vzdušného priestoru, privítali ho dve stíhačky JF-17, ktoré Pakistan a Čína vyrábajú spoločne. Sprevádzali ho až do pakistanského hlavného mesta Islamabad.
Wen vystúpil z lietadla, privítal ho pakistanský premiér Júsuf Réza Gilání, niekoľko členov jeho kabinetu a velitelia ozbrojených síl. Na počesť čínskeho hosťa bolo vypálených 21 sálv.
Čína je blízkym spojencom a dôležitým obchodným partnerom Pakistanu. Gilání v stredu 15. decembra vyjadril nádej Pakistanu, že jeho obchody s Čínou sa v nasledujúcich piatich rokoch zdvojnásobia na 15 miliárd dolárov (11,25 mld. eur).
Pakistanský premiér uviedol, že jeho krajina tiež požiada o čínsku pomoc pri sprevádzkovaní nového prístavu Gawadar. Prístav leží v južnej provincii Balúčistán a postavili ho čínske firmy.
Predstavitelia a podnikatelia z oboch krajín majú podpísať rôzne zmluvy v hodnote vyše 20 miliárd dolárov (15,11 mld. eur).
Lídri budú takisto diskutovať o výstavbe dvoch nových jadrových elektrární, ktorú uskutoční Čína. Podpis dohody o jednej z elektrární je naplánovaný počas tejto návštevy.
Čína už pomohla postaviť Pakistanu dve atómové elektrárne v centrálnej provincii Pandžáb. Jadrová spolupráca medzi oboma krajinami sa zvyšuje napriek výhradám Spojených štátov, ktoré pokladajú jadrový program Pakistanu za rizikové rozširovanie.
Čínsky premiér sa má stretnúť aj s pakistanským prezidentom Ásifom Alím Zardárím, má predniesť prejav v parlamente a slávnostne otvoriť Centrum pakistansko-čínskeho priateľstva.