Niektorí ju pochvaľujú, iní zase kritizujú jej účinnosť.
Obyvatelia Vojky nad Dunajom zastávajú názor, že postrek by mohol byť účinnejší, keby sa vykonával letecky. Gabčíkovčania tvrdia, že je škoda, že sa postrekovalo iba v obci a malo sa striekať po celom úseku Dunaja. Podľa starostu Gabčíkova Ivána Fenesa postreky boli účinné, v súčasnosti sa dá v obci existovať. „Finančné prostriedky postačili iba na obývané oblasti, v celom katastri sa nemohlo striekať,“ uviedol.
Po vyliatí rieky Morava z koryta, zvýšení hladiny vody Dunaja a vzostupe spodných vôd sa stali vyschýnajúce jazierka, mláky aj močariny prirodzenou liahňou komárov, čo spôsobilo ich premnoženie. Začiatkom júla začali v Trnavskom samosprávnom kraji s postrekmi proti komárom. Realizátorom akcie bola Komplexná centrálna záchranná služba (KCZS) v Gabčíkove.
„Do trojtýždňovej akcie sa zapojilo 12 ľudí a postrek sme aplikovali dvakrát, po troch – štyroch dňoch sa vracali záchranári do postriekaných regiónov podľa pokynov infektológa,“ priblížil šéf KCZS Ján Culka s tým, že infektológ robil prieskumy v teréne a určoval postup prác. „V okresoch Skalica, Senica, Dunajská Streda a Galanta bola situácia najhoršia, s výsledkom som spokojný,“ konštatoval.
Chemický postrek proti premnoženým komárom kritizujú poľnohospodári. „Skúste pracovať v kukurici alebo záhrade! Keď nie ste riadne oblečený, nevydržíte dlhšie ako 20 minút,“ sťažoval sa Imre Nagy z Medveďova s tým, že kým sa nebude zasahovať proti komárom letecky, účinnosť bude vždy slabá.
„Situácia je v norme,“ konštatovala dôchodkyňa v Hornom Bare. „Máme šťastie, že v posledných dňoch prefukuje slabší vietor, ktorý komáre neznášajú,“ uviedla s dôvetkom, že proti štípajúcemu hmyzu pomohli aj tropické horúčavy, ale i chemický postrek.