Narodil sa 9. júla 1913 v nemeckom Mníchove. Po londýnskych štúdiách umenia na univerzite Goldsmith College School of Art, počas ktorých sa ako 23-ročný stal členom Kráľovskej umeleckej spoločnosti, odcestoval v roku 1939 do Spojených štátov amerických (USA). Bol členom dizajnérskej skupiny pre vytvorenie britského pavilónu na svetovej výstave v New Yorku (1939).
Usadil sa v Kalifornii, kde v roku 1941 založil spoločnosť Landor Associates. Za svoj profesionálny cieľ si vytýčil navrhovanie masových produktov, aby mohol umenie dizajnu priblížiť verejnosti. Postupne sa ako výrobca obalov dostal do povedomia firiem obchodujúcim s potravinami a nápojmi na celom západnom pobreží krajiny a neskôr sa ako popredný dizajnér presadil aj vo svete.
Jeho spoločnosť sa zaoberala aj prieskumom vplyvu značiek na spotrebiteľov. Landor sa v začiatkoch sám zúčastňoval prieskumov, ktoré boli podľa spomienok jeho súčasníkov – spolupracovníkov pomerne dobrodružné. Landor s kolegom vstúpili do predajne a začali sa kupujúcich pýtať a zaznamenávať, čím ich pútajú obaly rovnakých tovarov. Keď sa okolo vytvoril zástup, predavač ich z obchodu zvyčajne vyhodil. Dvojica si našla ďalší supermarket a prieskum pokračoval…
Sídlom spoločnosti sa v roku 1964 stal zrekonštruovaný trajekt Klamath kotviaci v San Francisku. Slúžil do roku 1987 a k úspechu firmy prispel kreatívnym prostredím na rozdiel od nudných priestorov v mrakodrapoch. Spestrením sa pre tvorivých zamestnancov stala rybačka z okien kancelárií, príjemný ochladzujúci vánok ale i zvuky prístavu, škriekanie čajok a špliechanie vody. Trajekt sa stal aj spoločenským centrom. Výlet do San Francisca bez návštevy Klamathu považovala smotánka za neúplný.
Mnohé postupy pri prieskume trhu a spotrebiteľského správania a pri vytváraní značiek, ktoré zaviedol Walter Landor, sa používajú dodnes.
Tento svetový dizajnér zomrel 9. júna 1995 v San Franciscu po dlhej chorobe vo veku nedožitých 82 rokov.
Úvod Zaujímavosti Zaujímavosti Dizajnér Landor považoval za dôležité aj kreatívne pracovné prostredie