Vraždiace monštrá: Charles NG

Tento zavalitý Číňan, ktorý vyrastal v Amerike, je považovaný za takého vydedenca spoločnosti, že sa s ním odmietajú baviť dokonca aj spoluväzni.

4232

Charles NG. V smutne známom väzení v San Quentine obýva celu smrti o rozmeroch dvakrát tri metre a takmer ju neopúšťa.

„Žije v dobrovoľnej izolácii,“ vysvetľuje hovorca väznice Vernel Critterdon. „Ale aj keby nemal nariadenú samotku, museli by sme ho kvôli jeho vlastnej bezpečnosti umiestniť izolovane od ostatných väzňov.“
Vo väzení sú spolu s ním vrahovia, zlodeji a násilníci, ale všetci do jedného odsudzujú konanie, v dôsledku ktorého sa Charles Ng dostal do cely smrti. Ng spolu so svojím komplicom Leonardom Lakeom vraždili ženy, mužov a deti bez výnimky. Okrem toho svoje obete beštiálne mučili a znásilňovali. Na svoje hrozné činy využívali malú murovanú pivnicu neďaleko rekreačnej chaty v hlbokých lesoch. Svojich sexuálnych otrokov tu držali častokrát aj niekoľko týždňov, až kým sa im nezunovali. Potom ich jednoducho zabili a našli si iné obete.

 Neprežil  nikto 

Dnes sa tento muž v cele smrti môže cítiť bezpečne a spokojne. Ráno vstáva o pol siedmej, o pol ôsmej dostane cez úzku škáru vo dverách raňajky. Potom nasleduje vychádzka na väzenský dvor, kde sa môže stretnúť s ostatnými väzňami. Charles ale väčšinou ostáva vo svojej cele. Dôvod je prostý – strach. Tento viacnásobný sadistický vrah totiž pôsobí veľmi citlivo, submisívne a je veľmi pravdepodobné, že väzni by si ho riadne „podali.“ Pôsobí skôr ako obeť, než ako vrah, odsúdený na smrť.
Ku svojim obetiam sa však nikdy nesprával citlivo. Všetky zverstvá, ktoré s Lakeom napáchali, si nahrávali aj na video. Na jednom z nich napríklad Ng nožom strháva z tela jednej z brániacich sa obetí blúzku a potom podprsenku. „Môžeš revať koľko len chceš, tak ako ostatné, ale vôbec ti to nepomôže. Vieš, sme poriadni tvrďasi…“ prihovára sa vystrašenej obeti Ng.
Vrazdiace monstra Killer Ng
Leonard Lake urobil úradom láskavosť a daňovým poplatníkom ušetril veľa peňazí, tesne po zatknutí sa otrávil kyanidovou ampulkou. Ale Ng nenašiel dosť odvahy ani na takýto únik pred spravodlivosťou. Jeho prípad stál až doposiaľ americkú justíciu vyše 25 miliónov dolárov! Charlesa zatkli v roku 1985 v Kanade, ale vďaka rôznym prieťahom a právnym kľučkám, ktoré Ng a jeho právnici vymýšľali, ho do Spojených štátov vydali až o šesť rokov. Previezli ho do Kalifornie, kde ho súdili za 12 dokázaných vrážd, pričom bolo jasné, že ich má na konte oveľa viac. A znovu – právnické kľučky, vytáčky a námietky znamenali neustále preťahovanie procesu až do roku 1999, kedy ho konečne odsúdili na smrť. Bývalý príslušník námornej pechoty a odborník na smrtiace zbrane, ktorý sa narodil v Hongkongu, prichádzal pred súd v putách a zvieracej kazajke podobnej tomu, čo mával na sebe filmový netvor Hannibal Lecter v snímke Mlčanie jahniat. Je to neuveriteľné, ale kompletný spisový záznam jeho prípadu už dosahuje hmotnosť šiestich ton! Hoci súd už vyriekol svoj ortieľ, Charles Ng trávi väčšinu svojho času vo väzenskej knižnici, kde študuje právnickú literatúru a vymýšľa stále nové a nové triky, ktorými by mohol oddialiť svoju popravu. Ako sám hovorí, cíti sa „ako zviera, ktoré vedú na bitúnok.“
(pm)….