Podľa agentúry Anadolu obvinenia proti duchovnému, ktorý žije v americkom exile, má 2527 strán. Ankara, ktorá stále neúspešne usiluje o Gülenovo vydanie, tvrdí, že sa „snažil zničiť ústavný poriadok násilím“ a že „sformoval a viedol ozbrojenú teroristickú skupinu“.
USA sa k otázke vydaniu doposiaľ stavali rezervovane, pretože podľa nich Turecko nepredložilo dostatok dôkazov. Sám Gülen účasť na puči popiera a režim tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana naopak podozrieva, že bol prevrat zinscenovaný.
Turecko po prevrate, ktorý si vyžiadal 240 obetí, vedie rozsiahle čistky v armáde aj v civilných úradoch. Zatknutých bolo od júla 36 000 ľudí. V utorok finančná polícia podnikla v Istanbule rozsiahlu operáciu proti podnikom podozreným zo spätosti s Gülenom. Policajti pátrali po 120 podozrivých, uviedla agentúra AFP s odvolaním na miestne štátne médiá.
Skupiny policajtov podnikli súčasne razie v sídlach 44 firiem v štvrtiach na ázijskom brehu veľkomesta na Bospore. V rámci operácie prokurátori vydali celkom 120 zatykačov, uviedla agentúra Anadolu bez ďalšieho spresnenia, aké podniky si polícia vzala na mušku.