Niagarské vodopády lákali ku skoku veľa odvážlivcov a dobrodruhov. Jedným z nich bol aj Bobby Leach, ktorý bol prvým mužom, čo dokázal z vodopádov skočiť v sude. Alebo presnejšie v kovovej rakve.
Bobby Leach bol britský cirkusant a kaskadér, teda presne typ dobrodruha, ktorý sa hodil na podobnú záležitosť. Nebol prvým človekom, ktorý z Niagarských vodopádov skočil, tým bol v roku 1829 Sam Patch. Bol nasledovaný šesťdesiattri ročnou učiteľkou Anne Taylorovou z Auburn, ktorá sa do vodopádov vrhla v drevenom sude. Odvážny kúsok absolvovala na svoje narodeniny a prežila. „Nikto už by nikdy nemal toto skúšať,“ vyhlásila, keď ju celú zakrvavenú vytiahli zo suda. A mala pravdu, na vodopádoch našlo smrť vyše 5000 ľudí, niektorí z nich boli samovrahovia, ale bolo medzi nimi aj veľa tých, ktorí chceli z riskantného podniku vyviaznuť živí.
Bobby Leach chcel svoj skok tiež prežiť. Bolo 25. júla roku 1911. Po Taylorovej sa nikomu ďalšiemu nepodarilo z vodopádov skočiť a tento stav trval už desať rokov. Leach si nechal postaviť špeciálny kovový tubus. Keď do neho liezol, iste ho napadlo, či to náhodou nebude jeho rakva. Skok, alebo skôr pád, však prežil, ale strávil po ňom pol roka v nemocnici. Zlomil si okrem iného obe kolená a čeľusť. Svoj titul prvého muža, ktorý zdolal vodopády v sude, avšak získal. Bol profesionálnym kaskadérom, pracoval u známeho zábavného magnáta T. J. Barnuma, na nebezpečenstvo bol zvyknutý. Jeho úspech mu vyniesol veľkú pozornosť, dokonca takú, že usporiadal turné po Spojených štátoch, Kanade a Veľkej Británii. Všetci ho chceli vidieť a počúvať jeho príbeh. Stal sa svojho druhu celebritou.
Vo svojich šesťdesiatich rokoch sa na Niagaru vrátil, s úmyslom si zaplávať v divokej rieke. Skoro sa utopil, keby ho nezachránil jeden z ďalších účastníkov. V roku 1926 sa vydal na Nový Zéland, aby tu podnikol ďalšie prednáškové turné. Po jednej z prednášok sa vracal do svojho apartmánu na Princess Street. Po ceste sa pošmykol na pomarančovej šupke. Zlomil si nohu a skončil v miestnej nemocnici. Zlomenina sa ale zapálila a rozvinula sa v gangrénu. Lekári museli Leachovi amputovať nohu. Jeho zdravie sa ale po operácii prudko zhoršilo a nedlho potom zomrel. Bol to banálne koniec svetovo presláveného dobrodruha.
Šialenosť dokonaná. Kaskadér letel bez padáku zo 7620 metrov,