Peter H. si na internete kúpil podľa obžaloby identifikačné údaje k stovkám kariet, ktoré začal postupne zneužívať. Do svojho biznisu zapojil ďalších dvoch kumpánov. Za krádeže 120 tisíc eur z účtov si partia vypočula tvrdé tresty.
Peter H. dostal desaťročný trest. Práve on nakupoval heslá a čísla kariet na nelegálnych serveroch. Získaval číslo karty, bezpečnostný kód aj dátum platnosti. Informácie používal k falšovaniu bankových príkazov.
Mal niekoľko metód, ako sa k peniazom dostať. Napríklad platil za tovar v internetových obchodoch. Nakupoval napríklad telefóny či počítače. Ďalšou metódou bolo dobíjanie SIM kariet. Zo SIM karty peniaze prevádzal do internetovej pokrovej herne, kde ich menil za kredity, ktoré prevádzal hráčom. Tí mu za ne platili peniazmi, ktoré posielali na účet jeho priateľka.
Stovky platobných kariet
Do transakcií neskôr zasvätil svojich dvoch kamarátov. „V rokoch 2012 až 2015 prostredníctvom niekoľkých internetových portálov za odplatu získali potrebné identifikačné údaje k niekoľkým stovkám platobných kariet,“ uviedol už skôr hovorca súdu. Dodal, že trojica vykonala viac ako 3000 bankových operácií. Časť im vyšla, časť systém zamietol.
Milionár si našiel ukrajinskú nevestu na internete. Tá ho na výročie zavraždila
Podľa obžaloby malo ísť o viac ako 120 tisíc eur. Peter H. to odmietol, podľa neho išlo maximálne o 60 tisíc eur. Peniaze používal pre svoju potrebu. Pri výsluchu napríklad uviedol, že údaje ku kartám používal aj pri platení rozváženého jedla.
Sexy kriminálnička dobyla internet, cudzí ľudia chcú za ňu zaplatiť kauciu
Druhý kumpán dostal osemročný trest a tretí obžalovaný vyviazol s podmienkou. Sudkyňa to zdôvodnila aj tým, že ako jediný z obžalovaných sa k zločinom v plnom rozsahu priznal. Ostatní spochybňovali hlavne výšku škody.
Ide podľa polície o jeden z najväčších objasnených prípadov bankového pirátstva posledných rokov.
Rozsudok ešte nie je právoplatný. Štátny zástupca sa odvolal. Rovnako sa rozhodol aj jeden z obžalovaných.