V Číne funguje desivý systém v nemocniciach, ktorý pripomína továreň na orgány.

1643

Ak ste niekedy prijali transplantáciu orgánu v čínskej nemocnici, máte takmer stopercentnú istotu, že inštitúcia vo vašom tele pochádza od väzňa, ktorý bol kvôli tomu zastrelený. Čína je mekkou všetkých, ktorí potrebujú nahradiť svoje choré orgány novými, lenže darcovia v tomto prípade nie sú dobrovoľní ani nezomreli náhodou. V Číne funguje desivý systém, ktorý pripomína továreň na orgány.

V roku 1995 bol Wang Kuo-čchi len obyčajným doktorom vo väzenskej nemocnici kdesi v provincii Che-pej. Za svoju kariéru už videl mnoho popráv, ktoré boli vo väznici v podstate na dennom poriadku. Bol svedkom popráv, ktoré ale zmenili jeho náhľad na celý systém. Stal sa navyše súčasťou systému „žatvy“ orgánov. Slovo žať sa používa v poľnohospodárstve pre úrodu, ale tu je úplne na mieste.

Väzni, ktorí boli práve zastrelení, boli totiž okamžite premiestnené do nemocnice na operačnú sálu. „Mojou prácou bolo odstrániť kožu a rohovky, aby mohol byť vykonaný odber orgánov. Boli to stovky tiel práve popravených väzňov. V niektorých prípadoch ale bola poprava sfušovaná,“ vypovedal pred americkým kongresom Kuo-čchi. Ľuďom tak boli vykonávané odbery orgánov v čase, keď im ešte tĺklo srdce.

Kuo-čchi zďaleka nie je jediný, kto o týchto hrozných praktikách podal svedectvo. Informácie o obchode s orgánmi a popravách väzňov kvôli odberom sa objavujú už najmenej desať rokov. Častými nedobrovoľnými darcami sú členovia v Číne zakázaného duchovného hnutia Fa-lun-kung (Falung Gong). Tí nie sú popravovaní popravčou čatou, ale sú im vpichované do srdca injekcie, ktoré spôsobia zástavu. Avšak ich mozog stále funguje, nie sú z medicínskeho hľadiska ešte mŕtvi. A v tomto stave sú im odoberané prakticky všetky orgány, od obličiek, cez pečeň až po srdce. Po skončení týchto odberov z nich zostane len mäso, kosti a koža. Tieto zvyšky sú potom spaľované v kotolni v suteréne nemocnice.

Čína miluje svojho diktátora. Mao Ce-tung zavinil smrť 80 miliónov Číňanov.

Čínska vláda čiastočne priznáva, že medzi rokmi 1990-2015 odoberala orgány väzňom, ale údajne to bolo s ich súhlasom a nešlo o zámerné popravy kvôli orgánom. V roku 2015 vraj bola táto prax ukončená. Ale veriť v tomto čínskym úradom môže len málokto. Štatistiky o popravách sú pozmenené, rovnako tak i údaje o počte transplantácií. Čína je v tomto všetkom iná, len nie transparentná. Zdá sa nepravdepodobné, že by s vysoko zárobkovou činnosťou, ktorá zaisťuje miliardy jüanov do štátneho rozpočtu, len tak prestala. Skôr kladie väčší dôraz na utajenie všetkých týchto aktivít. Čína je navyše aj podľa štatistík stále na prvom mieste rebríčka transplantácií. Pritom Číňania zvyčajne nedávajú súhlas s posmrtným odberom orgánov, pretože to odporuje čínskej tradícii. Kde sa teda berú tie státisíce orgánov? V Číne je 200 nemocníc, ktoré transplantácie orgánov ponúkajú, celkom sa ich podľa oficiálnych štatistík vykonáva 10 000 ročne.

Čína je navyše známa tým, že tam človek na vhodné orgány nečaká, lehoty sú minimálne. To vyvoláva jednoduchú myšlienku, že orgány sú odoberané „na želanie“ zákazníka tak, aby mohli byť rýchlo transplantované.

Číňania zúria po zverejnení záberov krutého chovateľa pánd v renomovanom centre

Kórejská televízia dokonca prišla s tvrdením, že priamo v nemocniciach sú v suterénoch špeciálne oddelenia, kde sú držaní väzni pre prípad budúceho odberu orgánov. Navyše vraj má mnoho nemocníc patentovaný špeciálny prístroj, ktorým možno veľmi rýchlo spôsobiť mozgovú smrť bez poškodenia ďalších orgánov.

Z Afriky miznú somáre. Číňania ich skupujú a robia z nich masť