Zároveň bolo v USA zatknutých dvanásť osôb, ktoré sa na prevádzke servera podieľali. Ďalší ľudia boli zadržaní v Európe.
Pittsburský prokurátor David Hickton označil Darkode za „hniezdo hackerských zločincov“. Zo zhruba 800 kriminálnych internetových fór na svete je podľa neho Darkode najväčšou hrozbou pre dáta na počítačoch amerických užívateľov.
Koordinovaná medzinárodná akcia, ktorej cieľom bolo nebezpečnú sieť rozbiť, bola podľa expertov najväčšia svojho druhu na svete. Americká FBI aktivity servera vyšetrovala v spolupráci s európskou policajnou agentúrou Europol a s partnermi z Latinskej Ameriky, Austrálie, Izraela a Nigérie, napísala agentúra Reuters. Europol zadržal 28 ľudí.
Podľa vyšetrovateľov zločinci využívali Darkode k obchodu s ukradnutými dátami a so softvérovými nástrojmi, s ktorých pomocou útočili proti vyhliadnutým cieľom. Servery Darkodu boli dobre zabezpečenej a prístupné len prevereným hackerom. „Bola to unikátna križovatka hackerov z rôznych krajín,“ povedal novinárom Brian Krebs, ktorý sa kybernetickou zločinnosťou zaoberá a do Darkodu sa mu podarilo preniknúť.