Volebné miestnosti sa otvorili v 6 hodín ráno SELČ, úrady hlasovanie predĺžili do 23 hodín.
Sýrska vláda pôvodne plánovala, že hlasovanie potrvá presne 12 hodín. Popoludní však volebným komisiám prikázala, aby nechali občanov hlasovať o päť hodín dlhšie. O voľby je totiž medzi Sýrčanov veľký záujem.
O mandáty pôvodne usilovalo vyše 11 tisíc kandidátov, väčšina z nich sa však postupne z kampane stiahla, takže v užšom kole zostalo 3 500 uchádzačov.
Prezident Bašár Asad prišiel dopoludnia sa svojou ženou Asmou voliť do Národnej knižnice na Umajjovskom námestí. Väčšina volebných miestností je na pracoviskách, v úradoch a v školách.
„Volil som, pretože toto hlasovanie rozhodne o budúcnosti krajiny. Dúfam, že tí zvolení budú čestní predovšetkým k svojej vlasti a až potom k voličom,“ citovala agentúra AFP úradníka Jamin Homsího, ktorý práve odovzdal svoj hlas. Servírka Majsúna ale povedala, že voliť nemieni. „Väčšina tých kandidátov sú zbohatlíci, ktorí žijú v cudzine a iba tárajú. Mala som v Jarmuk byt, ale musela som z neho kvôli bojom odísť a teraz sa sťahujem z miesta na miesto,“ povedala.
Voliť je možné tiež vo stredosyrskéj Palmyre, ktorú armáda oslobodila 27. marca. Sú tam štyri volebné miestnosti, z ktorých jedna je pri vstupe do zničeného archeologického múzea. Do mesta sa začali vracať obyvatelia, z ktorých mnohí našli svoje domy v troskách, niektorí prišli len kvôli voľbám.
V severosyrskom Aleppe sa volí len v tej časti mesta, ktorú má pod kontrolou armáda. Vo štvrtiach pod kontrolou opozície obyvatelia voľby kritizujú. „Samozrejme, že sú to nelegálne voľby, pretože väčšina ľudí už považuje režim za zvrhnutý a neuznáva ho,“ povedala učiteľka Alaa Karmánová. „Je to fraška. Asad chce len ukázať, že má solídný štát, národ a vládu,“ pridal sa mechanik Muhammad Zubajd.