Družica Sputnik 5 viezla na palube živých pasažierov – psíkov Belku a Strelku. Dvom neveľkým psíkom robilo spoločnosť 40 myší, zajko a dva potkany. Na palube vesmírneho korábu sa nachádzali aj rastliny.
Po dni strávenom na orbite cestovatelia úspešne pristáli na Zemi. Stali sa prvými vesmírnymi pasažiermi, ktorí svoj výlet prežili.
Strelka neskôr priviedla na svet šesť šteniatok. Jedno z nich sa dostalo k dcére prezidenta USA Johna Fitzeralda Kennedyho ako dar od premiéra Sovietskeho zväzu Nikitu Chruščova.
V súčasnosti sú vypchaté telá dvoch hrdinských psíkov Belky a Strelky inventárom Múzea kozmonautiky v ruskej Moskve. Múzeum, ktoré slávnostne otvorili v roku 1981, po zreštaurovaní a rozšírení opäť otvorili v roku 2009. Nápis na obrovskom balóne pred múzeom hlása „Boli sme prví vo vesmíre“ pripomínajúc, že práve niekdajší Sovietsky zväz vyslal v roku 1957 do kozmu prvú družicu, slávny Sputnik, následne psov Lajku, Strelku a Belku a napokon aj prvého človeka – kozmonauta Jurija Gagarina 12. apríla 1961.
Belku návštevníci nájdu v sklenej vitríne, Strelka sa túla po svete ako súčasť putovnej výstavy, ktorá už navštívila USA, Čínu, Austráliu, Izrael a ďalšie krajiny. V marci 2010 sa pri 50. výročí významnej udalosti dostala na plátna kín animovaná 3D rozprávka o Belke a Strelke (Belka and Strelka – space dogs) z dielne ruských umelcov.