Opozícii následne odkázal, že ju nenechá destabilizovať krajinu. Z nátlaku na ukrajinskú vládu potom Západ obvinil aj ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.
„Čo by čakalo Ukrajinu? Odpoveď je zjavná: bankrot a sociálny kolaps. Takýto novoročný darček by v takom prípade čakal Ukrajincov,“ vyhlásil Azarov na zasadaní vlády. Obhajoval pri ňom utorkovú dohodu prezidenta Viktora Janukovyča s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom, píše server BBC. Obaja prezidenti sa v Kremli dohovorili na zníženie ceny ruského plynu a na tom, že Rusko kúpi ukrajinské dlhopisy za 15 miliárd dolárov.
Azarov tiež odtajnil niektoré detaily dohody. Má platiť už od 1. januára do vypršania kontraktu v januári 2019. To podľa neho „dovolí opäť oživiť hospodársky rast Ukrajiny“. Azarov následne pochválil aj ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča, ktorý podľa neho vyjednal „výnimočne priaznivé podmienky úverovania“, ktorý umožní realizovať rozsiahle modernizácie hospodárstva.
Agentúra Reuters navyše s odvolaním na nemenovaný zdroj z ruského plynárenského monopolu Gazprom v stredu napísala, že dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou možno odprevadzali neverejna klauzula. Tie sa podľa tohto zdroja držia v tajnosti kvôli obavám z pouličných protestov v Kyjeve.
Azarov nezabudol skritizovať prístup opozície, ktorej počínanie podľa neho môže len destabilizovať krajinu. Opozícia však naďalej pokračuje v blokovaní parlamente. Ten v stredu rokoval len niekoľko minút a následne predseda Volodymyr Rybak zasadnutie ukončil.
Opozícii v stredu opäť podporila tiež väznená ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková. Tá v rozhovore pre nemecký tlač vyzvala na pokračovanie protestov. “ Krajina stojí na rázcestí medzi krutú diktatúrou a návratom do Európy. Medzi cintorínom a obrodu “ vyhlásila Tymošenková.