Jeho domovom boli ulice Los Angeles, ktoré občas vymenil za pobyt na policajnej stanici alebo za jednotku intenzívnej starostlivosti, to keď sa zase predávkoval heroínom. Život Američana Khalil Rafatiho pripomínal jednosmerku do pekla. Napriek tomu sa z dna dokázal zdvihnúť a dnes je majiteľom úspešného podniku.
Začalo to nevinne, v roku 1992, kedy sa dvadsaťjedenročný Khalil Rafat presťahoval z Ohia do Mekky filmu, aby tu odštartoval svoju hereckú kariéru. To sa síce nepodarilo, ale aj tak si Rafat zarábal celkom slušne ako čistič áut hollywoodskych hviezd vrátane Elizabeth Taylor alebo gitaristu Slasha. O trinásť rokov neskôr z neho bol úplne skončený tridsiatnik, ktorý mal za sebou niekoľkú drogovú závislosť.
„Bolo mi 34 a už osem mesiacov som abstinoval, keď mi zavolala matka a oznámila mi, že má rakovinu. Bol som bez domova a bez peňazí, bol som odpadlík zo strednej a odsúdený zločinec. Neexistoval žiadny spôsob, ako som jej mohol pomôcť. vtedy som dosiahol najhlbšieho dna svojho života. Vrátil som sa do domčeka pre hostí u svojho kamaráta bez elektriny a nábytku, kde bol len nafukovací matrac. Ľahol som si na ňu a začal plakať. Došiel som ku krutému poznaniu, ako veľmi som zlyhal. Prvýkrát v živote som si priznal plnú zodpovednosť za všetko, čo sa mi stalo. Práve vtedy som s Bohom uzavrel zmluvu, že sa už nikdy takto nebudem cítiť,“ rozpráva muž.
Sociálne siete ovládol nový street food trend. Zmrzlina s hranolkami sa stala svetovou pochúťkou!
V prvých mesiacoch po reštarte robil celý rad prác, od venčenie psov, záhradníčenie až po umývanie áut. Každý deň pracoval šestnásť hodín a postupne si šetril peniaze. „Potom, čo som stretol starého kamaráta z Ohia, som sa začal veľa zaujímať o zeleninové a ovocné džúsy. Bol to trochu hipík a naučil ma toho veľa o vitamínoch, organickom jedle a superpotravinách. Hľadal som vtedy čokoľvek, čo ma mohlo urobiť šťastnejším.“
Za našetrené peniaze si Khalil v roku 2007 prenajal dom, ktorý premenil v odvykacie zariadenie. Povesť džúsov, ktoré pre tamojšie klientov pripravoval, neskôr presiahla múry liečebne a o šťavy sa začali zaujímať aj ľudia z vonku. To nakoniec viedlo k založeniu Sunlife Organics, obchodom so šťavami a zdravými potravinami, ktorý dnes zamestnáva stovky ľudí a z Khalila urobil milionára.
Hoci sa jeho príbeh môže zdať skoro neuveriteľný, on sám sa nepovažuje za nijako zvláštneho človeka. „V skutočnosti nič moc neviem ani nie som nijako inteligentný. Zakaždým keď to hovorím, ľudia reagujú slovami: ‘Ale no tak, priznaj si predsa nejaké zásluhy.’ Z mojej strany to ale nie je predstieraná skromnosť. Ľudia nedokážu pochopiť, že niekto, kto nie je moc šikovný, môže byť úspešný. Mám slabú dyslexiu a ADHD. V šiestej triede som prestal pravidelne chodiť do školy a strednú ani nedokončil. A rovnako som výkonný riaditeľ úspešnej firmy.“
V roku 2015 vyšla o jeho živote autobiografie I Forgot To Die.