Oznámil to britský Rotary klub, ktorého bol Winton členom.
Britská pošta sa vlani v auguste rozhodla vydať pamätnú známku k pocte Nicholasa Wintona po tom, čo k tomu vyzvala petícia, ktorú inicioval britský židovský denník Jewish News. Petíciu podľa denníka podporilo viac ako 106 000 ľudí. Winton zomrel vo veku 106 rokov vlani v júli.
Britská známka vyšla v rámci série šiestich známok na uctenie britských osobností, ktoré majú humanitárne zásluhy. Séria nazvaná British Humanitarians pripomína okrem Wintona tiež zásluhy ľudomilov Sue Ryderovéj, Johna Boyda Orra, Englantyny Jebbovéj, Josepha Rowntreeho a Josephiny Butlerovéj, spresnil web britského Rotary klubu.
Winton bol členom prestížnej celosvetovéj neziskovéj organizácie Rotary od roku 1959 až do svojej smrti. Organizácia združuje významné osobnosti z podnikateľských, odborných, ale aj iných kruhov. Winton ako vôbec prvá osobnosť vstúpil v roku 2013 v štáte Illinois do Siene slávy Rotary International. Sieň bola vtedy vytvorená s cieľom uctievať výnimočné zásluhy niektorých členov organizácie.
Winton zachránil 669 prevažne židovských detí pred smrťou, keď v rokoch 1938 a 1939 v nacistami ohrozenom Československu organizoval z vlastnej iniciatívy odchody židovských detí do Británie a obstarával všetky formality potrebné na ich prepravu po železnici a prijatie v Británii. Svoj výnimočný skutok pritom vždy označoval za „bežnú vec“.
Winton bol za svoje činy niekoľkokrát vyznamenaný a bol povýšený do rytierskeho stavu. Navrhnutý bol aj na Nobelovu cenu za mier.