Ďalšie asi dve miliardy dolárov získali od darcov do svojho nadačného fondu na rozvojovú pomoc.
Denník The Washington Post začal sledovať finančné dary na podporu Clintonovcov už v roku 1974, kedy sa Bill Clinton neúspešne pokúsil kandidovať do Kongresu. Na svoju prvú prezidentskú kampaň na začiatku 90. rokov vybral celkom asi 171 miliónov dolárov, na druhú už 362 miliónov.
Jeho manželka Hillary získala od darcov celkovo 90 miliónov dolárov na dve kampane, ktoré jej vyniesli kreslo v americkom Senáte. Ďalších 255 miliónov vybrala Clintonová na kampaň pred prezidentskými voľbami v roku 2008, kedy ju však už v primárkach porazila súčasná hlava štátu Barack Obama.
Suma vybraná manželmi Clintonovcom na ich politickú kariéru však nie je ani zďaleka konečná, lebo len do konca tohto septembra Hillary na svoju súčasnú prezidentskú kandidatúru vybrala už okolo 110 miliónov dolárov.
Denník The Washington Post hovorí o jedinečnéj sieti darcov, ktorú si Clintonovi za štyri desiatky rokov v politike vybudovali. Celkom odhaduje ich počet na 336 tisíc, jedná sa vraj o jedinca, firmy, organizácie i zahraničné vlády. Nepočíta pritom drobné finančné dary, ktoré prišli od anonymných darcov. K mecenášom Clintonovcov patria aj slávne mená ako režisér Steven Spielberg alebo finančník George Soros.
Prinajmenšom 69 miliónov dolárov prišlo na účet Clintonovcov podľa prieskumu priamo alebo nepriamo z Wall Street, čo by sa podľa komentátorov mohlo Hillary Clintonovej vrátiť v podobe slovných útokov zo strany protikandidátov v prebiehajúcej predvolebnej kampani. Protivníci Clintonovej už niekoľkokrát vyčítali, že zastáva záujmy bankárov a finančníkov.