V novembri roku 1961 došlo na plachetnici Bluebell k tragédii, ktorá nebola nikdy spoľahlivo vysvetlená. Okrem jedenásťročného dievčatá došlo k vyvraždenie celej rodiny Duperraultov. Nikdy sa pritom nezistilo prečo.
Optometrik Arthur Duperrault z Winconsinu si v roku 1961 kúpil luxusnú plachetnicu Blubell. Na jej palube si chcel splniť dávny sen – niekoľkomesačnú plavbu po Atlantickom oceáne, ktorú by absolvoval spoločne s manželkou Jeanom a tromi deťmi Brianom (14), Terry Jo (11) a Renee (7). Prvotná skúšobná plavba sa mala stať kratšia cesta z Floridy na Bahamy. Do cieľa mal rodinku zdarne dopraviť Arthurov priateľ, skúsený vojak z 2. svetovej vojny Julian Harvey, ktorý si so sebou vzal čerstvou manželku Mary Dene.
Sprvu nič nenasvedčovalo budúcej tragédie. Cestujúci pokojne cestovali z ostrovčeka na ostrovček a užívali si pobytu na mori. K záhadnému obratu došlo piaty deň cesty, 12. novembra. Tú noc Terry Jo ako jediná spala dole v kabíne, zatiaľ čo jej súrodenci boli spoločne s rodičmi hore. Prebudil ju dupot a krik. „Oci, pomoc!“ Počula jačať svojho brata. Keď sa odvážila vystúpiť po schodoch hore, naskytol sa jej hrozivý pohľad. V kaluži krvi tam ležala jej matka a brat. Bol tam tiež Harvey, ktorý mieril priamo k nej. Na jej otázku, čo sa stalo, jej dal facku a nariadil jej, nech sa vráti späť do svojej kajuty.
Loď sa ale po chvíli začala plniť vodou a vystrašené dievča znovu vyliezlo von. Harvey skočil do vody, aby chytil od plávajúcu záchrannú loďku a Terry Jo nechal napospas osudu. Dievča sa nakoniec zachránilo na nafukovacom člne, ale vyhraté zďaleka nemala. 84 hodín strávila na otvorenom mori bez vody a potravy, vystavená spaľujúcemu slnku a chladným nociam. Štvrtý deň ju objavil Nicolaos Spachidakis, dôstojník gréckej nákladnej lode Captain Theo. Postupne vyplávali na povrch desivé okolnosti jej tajomného stroskotania.
Harvey osudnú noc utopil svoju ženu, čím chcel pravdepodobne získať jej poistku v hodnote 20 tisíc dolárov. Arthur jeho čin ale pravdepodobne videl, a tak Harveymu nezostalo nič iné, než sa celej rodiny zbaviť. Štyroch členov Duperraultov usmrtil nožom. Prečo nechal nažive Terry Jo, nie je jasné. Podľa niektorých hypotéz sa jej chcel zbaviť neskôr, ale dal radšej prednosť vlastnej záchrane.
Mohol si napokon myslieť, že dievča tak ako tak na potápajúcej sa lodi zomrie. Sám po doplávaní na breh vyhľadal pomoc a polícii povedal, že ako jediný prežil lodnú havárii. Keď sa neskôr dozvedel, že Terry Jo prežila, nechal sa údajne počuť: „Panebože! To je úžasné!“ O pár hodín neskôr bol nájdený v motelovej izbe s podrezaným hrdlom.
Terry Jo pobudla niekoľko dní v nemocnici a potom sa presťahovala k rodine otcovej sestry. Neskôr si nechala zmeniť meno na Tere. O svojom zážitku v roku 2010 napísala knihu Alone: Orphaned On The Ocean. „Vždy som verila, že som bola zachránená z nejakého dôvodu. Aj keby moja tragédia pomohla len jednému človeku, nebola zbytočná,“ oznámila reportérom v CBS News.