Euro sa teraz nachádza voči doláru niekde v strede pásma medzi jeho úvodným a doterajším najvyšším kurzom.
Avšak bankár pochybuje o schopnosti Grécka, že dokáže splatiť svoje dlhy. Aby to mohlo dokázať, muselo by prejaviť mimoriadne úsilie. Taliansko a Španielsko by mohli na rozdiel od Grécka dosiahnuť stabilitu, ak by im k nej prispela medzinárodná pomoc. Obe krajiny sú dosť silné na to, aby svoje dlhy dokázali obsluhovať. Pokiaľ ide o Portugalsko, jeho situácia je trochu ťažšia.
Ackermann žiada stabilizáciu Grécka. Ak by sa zosypalo, „s veľkou istotou by sa kríza preniesla aj do iných krajín“. Musí sa urobiť všetko, aby sa zabránilo reštrukturalizácii gréckych dlhov. Európa musí na Atény vyvinúť oveľa väčší tlak s cieľom, aby sa Grécko vlastnou vôľou postavilo na nohy.
K téme eura sa vyslovila aj nemecká kancelárka Angela Merkelová. Kríza eura je doterajšia „najväčšia skúška“ Európskej únie. „Táto skúška má existenčný charakter. Musí ju zvládnuť,“ povedala kancelárka v Aachene na slávnostnom odovzdávaní významnej Karlovej ceny poľskému premiérovi Donaldovi Tuskovi. Ak by krízu nezvládla, dôsledky neúspechu by boli pre Európu nepredstaviteľné. Ak by totiž skrachovalo euro, skrachovala by aj idea európskej jednoty. Ak však EÚ krízu zvládne, „Európa bude silnejšia než kedykoľvek v minulosti“.