K tomuto záveru dospel koroner Roger Hatch, podľa ktorého vzala osudnú dávku po tom, čo sa určitú dobu snažila zbaviť závislosti na drogách. V jej dome sa našli spálené lyžičky, 79 injekčných striekačiek a veľké množstvo drog.
Dcéru známeho organizátora charitatívnych akcií našiel jej muž mŕtvu 7. apríla v spoločnom dome v blízkosti Wrothamu v juhoanglickom grófstve Kent. Lekári nevedeli s prvou ohliadkou tela určiť presnú príčinu úmrtia a polícia na základe ich posudku nepredpokladala cudzie zavinenie. Následné vyšetrovanie naznačilo veľkú pravdepodobnosť predávkovania narkotikami.
Manžel Peaches, anglický hudobník Thomas Cohen, pri stredajšom súdnom vypočutí v anglickom Gravesend podľa agentúry DPA uviedol, že jeho manželka bola závislá na heroíne, ale dva a pol roka pred svojou smrťou brala metadon. Tento syntetický opioid sa v lekárstve využíva pre liečbu závislosti na drogách.
Tento rok vo februári však mladá britská modelka, spisovateľka a televízna moderátorka podľa Cohena opäť začala heroín užívať. Drogu mala vraj schovanú na povale ich domu. Polícia tam našla veľké množstvo drogy aj príslušenstvo k jej užívaniu.
Vyšetrovanie koronerom je v Británii obvykle nezačínalo v prípadoch s náhlym, násilným alebo nejasným úmrtím.
Peaches Geldofová mala s Thomasom Cohenom dvoch synov. Jej matka, televízna moderátorka Paula Yatesovo, zomrela v štyridsiatich rokoch v roku 2000 taktiež na predávkovanie heroínom.
Svoju kariéru v médiách Peaches začala už v 15 rokoch, keď začala písať stĺpiky pre časopis Elle. Neskôr spolupracovala ako autorka s ďalšími periodikami a moderovala v televízii, bola tiež príležitostnou modelkou a dj-kou.
Šesťdesiatdvaročný Geldof sa preslávil v 70. rokoch ako člen punkrockovej skupiny The Boomtown Rats a neskôr ako usporiadateľ obrích charitatívnych koncertov Live Aid a Live 8. Britská kráľovná Alžbeta II. ho v roku 1986 pasovala za rytiera, bol tiež navrhnutý na Nobelovu cenu za mier.