Na Hitlera bolo zorganizovaných aj vykonaných veľa atentátov. Len máloktoré mali naozaj šancu na úspech. Jeden sa podariť mohol, avšak Hitlera zachránilo počasie, alebo možno prozreteľnosť, v ktorú veril. Atentátnika potom čakalo peklo na zemi.
Georg Elser bol obyčajný stolár, ktorý si na živobytie zarábal vo Švajčiarsku. Bol síce zapálený komunista, ale zároveň stranu kritizoval, že nijako nečelí vzostupu nacizmu v Nemecku. Rozhodol sa vziať osud Nemecka i celej Európy do svojich rúk. Začal starostlivo pomaly zbierať všetko potrebné pre výrobu bomby. Časovač, roznetky, strelný prach, to všetko sa mu podarilo získať vo Švajčiarsku v továrni, kde pracoval.
Postupoval systematicky ďalej. Vedel, že Hitler bude v Mníchovskej pivnici rečniť pri príležitosti pivného puču. Odišiel teda do Mníchova a preskúmal dôkladne celú pivnicu. Našiel miesto, ktoré bolo vhodné pre umiestnenie podomácky vyrobenej bomby. Za pódiom bol stĺp, do ktorého sa dala umiestniť bomba. V Mníchove sa zdržiaval takmer mesiac, vyrábal bombu a jedného dňa sa tesne pred zatváracou hodinou dostal dovnútra a umiestnil bombu. Bola načasovaná tak, aby vybuchla v deň a hodinu, keď mal na pódiu hovoriť Hitler. Počkal do rána a potom zmizol zadným vchodom pre zamestnancov.
Keď nastal 6. november 1938 silno pršalo. Elser to nevedel, pretože už bol z Mníchova preč, skrýval sa v Kostnici na hranici so Švajčiarskom. Aj keby v Mníchove bol, netušil by, že práve počasie prekazilo jeho dokonalý plán. Hitler sa totiž chcel z Mníchova do Berlína vracať lietadlom, ale pre zlé počasie bolo letisko uzavreté a tak bolo rozhodnuté, že Hitler pôjde späť vlakom. Ten išiel o pol hodiny skôr, než malo odlietať lietadlo. Prejav v Mníchovskej pivnici teda Hitler skrátil a odišiel približne o trinásť minút skôr, ako bolo v pláne. Keď Elserova bomba vybuchla, Hitler už sedel vo vlaku. Na mieste boli 3 mŕtvi a cez päťdesiat zranených. Ak by Hitler neskončil skôr, bol by takmer určite medzi mŕtvymi a osudy Európy by vyzerali úplne inak.
Takto vyzerali zle osudy predovšetkým pre Elsera. Tomu sa totiž nepodarilo v Kostnici prejsť hranice do Švajčiarska. Bol zadržaný a uväznený. Čoskoro z neho Nemci dostali priznanie, že on bol atentátnikom. Vraj ho kvôli tomu nielen mučili, ale dokonca aj podrobili hypnóze. Ale dôkazov na neho mali celú radu, Elser sa nechal chytiť s kliešťami, rozbuškou a pohľadnicou Mníchovskej piváreň vo vrecku. Skončil v koncentračnom tábore Dachau. Mesiac pred koncom vojny ho tam zastrelil dôstojník SS.
V Kostnici má Elser pamätník, v Mníchove je po ňom pomenovaná ulica a v nemeckej relácii Naši najlepší bol zvolený na 97 mieste medzi 300 najlepšími Nemcami.