Oznámila to televízia al-Arabíja.
Informáciu priniesla v krátkej textovej uputávke na dolnej časti obrazovky bez akýchkoľvek ďalších podrobností.
Zahynulo najmenej 38 ľudí, medzi nimi aj ženy a deti, a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Cieľom útoku boli šiiti, pripravujúci sa na oslavu sviatku Ašúra, ktorým si moslimovia pripomínajú smrť Mohamedovho vnuka, imáma Husajna.
Jeden z útočníkov odpálil bombu vonku pred mešitou, druhý v mešite medzi šiitskymi veriacimi, uviedla štátna televízia. Podľa nej bezpečnostné sily jedného z útočníkov postrelili, napriek tomu sa mu podarilo výbušniny odpáliť. Televízia spomínala aj tretieho útočníka, ktorého podľa nej zatkli.
Guvernér prístavného mesta Chabahar, kde k útoku došlo, povedal, že jeden z atentátnikov prišiel pri výbuchu o život a ďalšieho zatkli, iné zdroje uvádzajú, že zabili, kým mohol bombu odpáliť.
Vysoký predstaviteľ Iránskeho Červeného polmesiaca Mahmúd Mozaffar povedal, že bezpečnostné zložky boli už niekoľko dní v dôsledku anonymných hrozieb v pohotovosti.
Provincia Sistán-Balúčistán, ktorá hraničí s Pakistanom a Afganistanom, bola v minulosti častým dejiskom teroristických útokov, zväčša zo strany Džundalláhu. Irán túto skupinu obvinil z obchodovania s drogami, únosov a bombových útokov v provincii v uplynulých rokoch. Teherán tiež Džundalláhu pripisuje zasievanie nepokojov medzi šiitskou väčšinou a sunnitskou menšinou v Iráne.
V júli pri dvoch explóziách v rovnakej provincii zahynulo najmenej 27 ľudí. Džundalláh povedal, že útok bol odvetou za júnovú popravu jeho vodcu Abdala Malíka Rigího.
Iránski predstavitelia tvrdia, že Džundalláh, ktorý pôsobí zo základní v Pakistane, dostáva podporu od západných mocností, vrátane USA. Washington poprel akékoľvek spojenie so skupinou a v novembri USA pridali Džundalláh na svoj zoznam teroristických organizácií.