Projekt bol realizovaný ako prototyp, však plánuje sa umiestnenie takých mikro knižníc ešte na niekoľkých ďalších miestach v Indonézii. Cieľom je riešiť problematiku gramotnosti obyvateľstva krajiny a zvýšiť záujem o čítanie. Vo vyhradenom priestore môžu ľudia čítať a učiť sa. Tiež budú mať prístup k rôznym médiám a kurzom.
K výstavbe mikro knižnice boli použité jednoduché stavebné techniky. Budovu tvorí oceľová konštrukcia vyrobená z nosníkov v tvare písmena L a betónové dosky. A to všetko je zabalené do netradičného materiálu – do téglikov od zmrzliny. Tégliky boli umiestnené medzi zvislé oceľové rebrá a mierne naklonené smerom von, aby odrážali dažďovú vodu.
Vďaka miernemu podnebiu nie je potrebná klimatizácia. Riešenie z 2 000 kelímkov nebolo nijak nákladné, pričom bolo docieleného denného svetla v interiéri a prirodzeného vetrania. V téglikoch sú vložené správy vo forme binárneho kódu. A starosta Ridwan Kamil vyrazil správu „buka adalah jendela dunia“, čo v preklade znamená „knihy sú okná do sveta“.