18. mája roku 1941 sa nemecká bojová loď Bismarck vydala na svoju prvú bojovú plavbu. O necelý týždeň neskôr ju delá britského bojového krížnika Hood poslali ku dnu, pýcha celej Royal Navy a jej najlepšia loď. Briti Bismarck zúrivo prenasledovali a s trochou šťastia sa im ho podarilo dostihnúť a poslať ku dnu spoločne s dvoma tisíckami námorníkov. Jedným z mála preživších z Bismarck bol kocúr. A tu jeho príbeh začína.
Kocúr bol zachránený z ľadových vĺn a dostal sa na britský torpédoborec HMS Cossack. Námorníci mu dali meno Oscar a nechali si ho samozrejme na palube ako talizman. Lenže 24. septembra bol s Cossack koniec. Zasiahlo ho torpédo z nemeckej ponorky U-563 v blízkosti Gibraltáru. Loď síce skúšali odtiahnuť do prístavu, ale to sa nepodarilo a torpédoborec išiel ku dnu. Našťastie sa zachránila celá posádka aj s Oscarom.
Ten dostal promptne nové meno nepotopiteľný Sam, veď prežiť potopenie dvoch vojnových lodí, to už je naozaj poriadne šťastie! Sam sa dostal na britskú lietadlovú loď Ark Royal a tá tiež išla opäť ku dnu. Mimochodom bolo to práve lietadla z Ark Royal, ktorá ťažko poškodila Bismarck, Samov pôvodný domov. Kruh sa teda svojím spôsobom uzavrel. 14. novembra bola Ark Royal torpédovaná nemeckou ponorkou U-81 opäť neďaleko Gibraltáru. Aj túto loď sa najprv snažili odtiahnuť, ale neúspešne, a aj ona skončila na dne Stredozemného mora.
Sam opäť prežil. Pre istotu ho ale už na more neposlali a venovali ho guvernérovi Gibraltáru. Bola síce pravda, že Sam prežil už tri potopenia lode, ale tiež začalo hocikomu vŕtať v hlave, či náhodou nenosí smolu. Síce prežil, ale zatiaľ sa potopilo všetko, na čom sa plavil. Na pevnine mu bude lepšie, usúdili námorníci. Sam teda dožil v kancelárii guvernéra a zomrel v roku 1955.
„Mačací ostrov“ Aošima je zachránený. Krmivo hladným mačkám posiela celé Japonsko
Priniesla vám mačka myš? Odmeňte ju, ale nenechajte ju myš zožrať