Okolo smrti populárnej princeznej Diany dodnes nie je celkom jasno. Podobne ako teroristické útoky z 11. septembra sú rajom amerických konšpirátorov, Briti sa stále zaoberajú tajomnou smrťou populárnej Diany. Oficiálna verzia, že za jej smrťou stojí neopatrná jazda a prenasledujúci paparazzovia, má podľa kritikov zastrieť skutočnosť, že za jej smrťou stojí niekto iný.
Zomrela v roku 1997 v parížskom tuneli Diana naozaj len náhodou, keď unikala vo svojom mercedesu pred dotieravými bulvárnymi fotografmi? Mnoho ľudí tomu neverí a konšpiračných teórií je veľa. Nie je žiadnym tajomstvom, že Diana nebola v kráľovskej rodine príliš obľúbená. Zatiaľ čo ona mala románik s miliardárom Al Fayedom, jej manžel mal pletky s Camillou, svojou terajšou manželkou. Bulvár všetko sledoval a prinášal čitateľom informácie z prvej ruky. Takéto škandály si kráľovská rodina nemohla dovoliť a údajne sa niekoľkokrát snažila upratať Dianu do blázinca.V prípade, ktorý sa oficiálne miesta rozhodla interpretovať ako nehodu, sa objavujú nové dôkazy. Jedným z nich je tvrdenie, že vodič bieleho Fiatu Uno James Andanson, ktorý do Dianinho Mercedesu narazil a tým spôsobil jeho haváriu, nebol bulvárny fotograf, ale agent britskej tajnej služby MI5. Ten tiež neoslnil vodiča Mercedesu bleskom, ako sa oficiálne tvrdí, ale laserovým zameriavačom, ktorým bývajú občas oslňovaní piloti lietadiel. Túto teóriu potvrdzuje bývalý agent MI5 Richard Tomlison. Záhadou tiež je, že Andansona našli mŕtveho o tri roky neskôr v úplne zhorenom aute. Takmer ho nebolo možné identifikovať. V jeho lebke boli údajne dve diery po guľkách a vec bola uzavretá ako samovražda. Kým bol Andanson nažive, vždy popieral, že by v tuneli vôbec kedy bol a so smrťou Diany podľa svojich slov nemal nič spoločné.O tom, že za smrťou Diany stojí MI5, je presvedčený nielen otec mŕtveho Dodiho Mohamed Al Fayeda, ale tiež bádateľ Alan Power, investigatívny spisovateľ John Morgan alebo herec a režisér Keith Allen. Kým Allen vidí sprisahanie vedúce od kráľovskej rodiny k MI5, Power ide ešte ďalej. Podľa neho sa do atentátu zapojila špeciálna jednotka SAS. Akcia mala krycie meno The Increment (Prírastok). Na túto stopu ho priviedlo vyšetrovanie Johna Nightingale, príslušníka tejto špeciálnej jednotky, ktorý bol obvinený políciou z nelegálneho držania zbrane. Toho udala manželka ďalšieho člena SAS, ktorého totožnosť je utajená a hovorí sa mu „N“. Práve on je autorom listu, na ktorý sa pri vyšetrovaní prišlo, a kde jednoznačne tvrdia, že Dianu zabila práve špeciálna jednotka SAS. Listom sa dokonca začala zaoberať polícia, však závery prešetrovania zatiaľ nie sú známe.
Na podporu týchto teórií vzniklo veľa kníh a filmových dokumentov, ako je Nezákonné zabitie alebo Noc, kedy zomrela Diana. Informácie v nich uvedené vzbudzujú vážne pochybnosti a na kráľovskú rodinu vrhajú temný tieň. Skutočne sa rozhodli Dianu zabiť a využili na to tajne služby a špeciálne jednotky? Je to možné.