Krstný otec mieri po 10 rokoch na slobodu! Polícia sa pripravuje na vojnu

3115

Mafiánsky boss, člen klanu Kutaisi gruzínskej mafie a rešpektovaný „vor v zákone“ Tariel Oniani strávil bezmála 10 rokov v kriminále. Jeho právnici medzitým nezaháľali. O podmienečnom prepustení nemohlo byť reči, nikto totiž nepočíta s tým, že by sa napravil.

Dosiahol ale mierneho skrátenia trestu, a tak sa druhého aprílového týždňa najskôr bude môcť konečne zase nadýchnuť čerstvého vzduchu.

Alergiu na olovo, tak by sa dala popísať najčastejšia príčina smrti odporcov a konkurentov mocného „vora v zákone“ – bossa gruzínskej vetvy ruskej mafie Tariel Onianiho, zvaného Taro.

 Krvavú žatvu začalo  zatknutie 

Keď ho v júli 2008 uprostred mierových rokovaní s iným bossom Aslanom Usojanem, zvaným Ded Chasan zatkla ruská polícia, oddýchli si nielen mocní zástupcovia tamojšej mafie. Tým viac, keď ho na výkon trestu vydali až do Španielska.

Aslan Usojan, zvaným Ded Chasan

Lenže ani mreže, ani následné 10ročné uväznenie kvôli únosu a ďalším deliktom, ani tisíce kilometrov vzdialenosti, Tara nezastavili na jeho ceste k moci. Naopak! Medzi jeho odporcami vypukla v čase jeho neprítomnosti záhadná „choroba“. Umierali na ňu ako muchy a polícia sa obáva, že teraz, po jeho prepustení, hrozí Rusku v súvislosti s jeho návratom ešte ďaleko horšie epidémie násilia. O hroziacom nebezpečenstve informoval portál Rosbalt.ru.

 Nechcel byť  baníkom 

Taro sa narodil v roku 1952 v malom Baníckom mestečku Tkibuli v časoch, keď Gruzínsko tvorila ešte pevnú súčasť vtedajšieho Sovietskeho zväzu. Jeho otec bol baník a zomrel pri jednom z nešťastí, ktorými sú tamojšie bane neslávne známe. Prvé väzenie absolvoval Taro v 17 rokoch za ozbrojenú lúpež.

Mafiánskemu bossovi Bulgerovi pripravili krutú popravu väzni. Ešte mu aj lyžicou vylúpli oči z jamiek!

Práve tam bol iniciovaný do zločineckých kruhov „vor v zákone“ a skôr, než mal 30 rokov, už údajne platil za jedného z najvyššie postavených a najrešpektovanejších gangstrov.

Rusko však čoskoro prerástol a cez aktivity vo Francúzsku sa prepracoval k riadeniu stavebných firiem (zamestnávajúcich gruzínskej robotníkov) a leteckých spoločností v Španielsku.

 Prekľučkoval späť na  Východ 

Všetko išlo skvele až do roku 2005, kedy ho tamojšie úrady obvinili z prania špinavých peňazí, z prevodu ilegálov a z členstva v kriminálnej organizácii. Na rozdiel od desiatok svojich spolupracovníkov a svojej malej dcérky záťahu unikol.

Mafiánského kmotra popravili ako prašivého psa. Zastrelili pri ho pri oslave prepustenia z basy

Aj keď sa ocitol na zozname najhľadanejších osôb Interpolu, podarilo sa mu utiecť späť do Ruska. To sa nepáčilo miestnemu mocnému bossovi Aslan Usojanovi, zvanému Ded Chasan. Keď ich mierové stretnutie skončilo v roku 2008 Tarovým zatknutím, zachvátila ruských vrcholných zločincov v celej Európe podivná smrteľná epidémia.

 Najskôr umierali tí  najväčší 

Zahynul Vjačeslav Ivankov, zvaný Japončík. Tohto mocného bossa zasiahol ostreľovač pred reštauráciou potom, čo sa postavil na Usojanovu stranu, teda proti mladšiemu a energickému Tarovi. Akútnej alergii na olovo podľahli však tiež Tarovi spolupracovníci Vladimír Janašia vo Francúzsku a Malhas Kitai v Grécku. V roku 2013 stretol ale podobný osud aj mocného Deda Chasana, ktorého útočníci postrelili niekoľkými ranami.

Arménsky mafiánsky boss Soghojan si musí odpykať 22 ročný trest za prípravu vraždy

Hoci z tejto akcie podozrievajú úrady azerbajdžanských mafiánov, je zrejmé, že Taro bude po svojom prepustení postavený pred ťažké dilemu: udrieť prvý, alebo počkať, kto mu zasadí prvú ranu. S ohľadom na predchádzajúce skúsenosti je zrejmé, čoho sa ruskí mafiáni obávajú. Ani na nich totiž nepôsobí dojmom človeka, ktorý by rád prenechával iniciatívu iným.