Les samovrahov: Všade sa tam váľajú mŕtvoly. Za desivý trend môže knižka

8796

Les Aokigahara je doslova magnetom na samovrahov. Už aj japonskú vládu desí zvyk ľudí sa tu zabíjať. Od konca päťdesiatych rokov sa tu zabilo už 500 ľudí a stále noví pribúdajú.

Všetko začalo celkom nevinne. Populárny japonský spisovateľ Seiça Matsumoto napísal v knihe Čierne more stromov, že do tohto lesa odišli zomrieť dvaja hlavný hrdinovia románu. Kniha sa stala populárnou a les Aokigahara tiež. Už nasledujúce roky do neho zamierili prvý samovrahovia.

Vláda bola nechceným zpopularizovaním lesa zhrozená. V sedemdesiatych rokoch tam vykonala veľkú akciu, pri ktorej polícia našla 78 mŕtvol v rôznom štádiu rozkladu. Neskôr do lesa dokonca nechala umiestniť niekoľko tabúľ s nápismi ako: Život je krásny, rozmyslite si to! Samovrahovia najčastejšie chodia do samotného srdca lesa, ktorému sa hovorí juka čiže More stromov a cedule ich, zdá sa, príliš neodrádzajú.

Okrem samovrahov sa do lesa naučili chodiť aj niektorí miestni ľudia, ktorí chcú na neblahom zvyku profitovať a mŕtvych oberajú o ich veci. Veľmi rýchlo totiž zistili, že samovrahovia si idú vziať život s kreditkou, peňaženkou alebo mobilom vo vrecku.

Lenže celý problém s lesom Aokigahara je možno ďaleko starší, než kam siaha doba vzniku Matsumotovej knihy. Za miesto smrti bol považovaný už oveľa skôr. V stredoveku tu boli podľa legiend spozorovaní najrôznejší démoni a prízraky. V 19. storočí sa tu diali naozaj odporné veci. Japonská tradícia ubasute spočívala v tom, že syn odviedol svoju starú matku niekam do lesa a tam ju nechal vyčerpanú bez pomoci zomrieť. Najčastejšie si k tomu vyberali práve les Aokigahara.

Aokigahara tak dodnes má smutné druhé miesto v počte samovrážd na celom svete. Prekonáva ho len americký most Golden Gate.

Samovražda cez internet! Dievča skončilo so životom za povzbudzovania užívateľov stránky