Les Aokigahara je doslova magnetom na samovrahov. Už aj japonskú vládu desí zvyk ľudí sa tu zabíjať. Od konca päťdesiatych rokov sa tu zabilo už 500 ľudí a stále noví pribúdajú.
Všetko začalo celkom nevinne. Populárny japonský spisovateľ Seiça Matsumoto napísal v knihe Čierne more stromov, že do tohto lesa odišli zomrieť dvaja hlavný hrdinovia románu. Kniha sa stala populárnou a les Aokigahara tiež. Už nasledujúce roky do neho zamierili prvý samovrahovia.
Vláda bola nechceným zpopularizovaním lesa zhrozená. V sedemdesiatych rokoch tam vykonala veľkú akciu, pri ktorej polícia našla 78 mŕtvol v rôznom štádiu rozkladu. Neskôr do lesa dokonca nechala umiestniť niekoľko tabúľ s nápismi ako: Život je krásny, rozmyslite si to! Samovrahovia najčastejšie chodia do samotného srdca lesa, ktorému sa hovorí juka čiže More stromov a cedule ich, zdá sa, príliš neodrádzajú.
Okrem samovrahov sa do lesa naučili chodiť aj niektorí miestni ľudia, ktorí chcú na neblahom zvyku profitovať a mŕtvych oberajú o ich veci. Veľmi rýchlo totiž zistili, že samovrahovia si idú vziať život s kreditkou, peňaženkou alebo mobilom vo vrecku.
Lenže celý problém s lesom Aokigahara je možno ďaleko starší, než kam siaha doba vzniku Matsumotovej knihy. Za miesto smrti bol považovaný už oveľa skôr. V stredoveku tu boli podľa legiend spozorovaní najrôznejší démoni a prízraky. V 19. storočí sa tu diali naozaj odporné veci. Japonská tradícia ubasute spočívala v tom, že syn odviedol svoju starú matku niekam do lesa a tam ju nechal vyčerpanú bez pomoci zomrieť. Najčastejšie si k tomu vyberali práve les Aokigahara.
Aokigahara tak dodnes má smutné druhé miesto v počte samovrážd na celom svete. Prekonáva ho len americký most Golden Gate.
Samovražda cez internet! Dievča skončilo so životom za povzbudzovania užívateľov stránky