Mäsiari režú psom nohy zaživa, opísala hrôzu aktivistka, ktorá šokujúce fotografie z psieho trhu uverejnila

1573
Čínsky trh s psím mäsom

Šokujúce fotografiu z psieho trhu na sociálnu sieť Facebook publikovala žena menom Suki. Ochrankyňa zvierat bojuje v Číne proti zabíjaniu psov pre mäso, kvôli čomu sa ocitla na čiernej listine polície, ktorá ju neustále sleduje.

Na sociálnej sieti Facebook na stránke The Animal Hope and Welnness Foundation sa objavili šokujúce fotografie psieho trhu v Číne, na ktorej je vidieť desiatky mŕtvych psov na stoloch pripravených na konzumáciu. Podľa informácií britského denníka The Sun sa v Číne za rok zabije až 10 miliónov psov.

„Pomerne pravidelne k nám prichádzajú psy, ktorí už boli mučení predtým, než boli zachránení,“ uviedla Emily Parkerová, zakladateľka organizácie zaoberajúcou sa záchranou psov, s tým, že už sa stretla s tým, že mal pes odrezanú nohu, keď bol zachránený. „Zvyčajne začínajú nohami, pretože to psa nezabije, čo znamená, že adrenalín cirkuluje psím systémom. Veria, že čím dlhšie dokážu udržať psa nažive, zatiaľ čo pripravujú mäso, tým lepšie im bude chutiť,“ dodáva Emily pre The Sun.

Kórejci začali búrať najväčšie psie bitúnky v krajine. Je to koniec ich tradičnej delikatesy?

Proti zabíjaniu psov na mäso bojuje aj aktivistka známa ako Suki, ktorá na sociálnu sieť zverejnila už spomínané šokujúce fotografie. Kvôli svojmu aktivismu sa dostala na čiernu listinu polície, ktorá ju neustále sleduje. „Ako môžete vidieť na tejto fotografii, ktorú som tajne zaobstarala asi pred pol hodinou. Trh je plný predajcov a kupcov psieho mäsa. V meste nie sú žiadni živí psi, zabíjajú psy v prírode a predávajú ich v centre mesta,“ opísala snímku. „Som na čiernej listine policajného systému, autá, motorky ma sledujú,“ dodala Suki s tým, že sa hliadky striedajú.

Ako deti v rómskej osade zabíjajú a týrajú psov. Obesia ich, umlátia kameňom alebo kladivom!

„Nemala by som dúfať, že sa to zmení alebo niekedy zastaví na tomto mieste,“ prepadá pomaly v zúfalstve Suki. „Povedali mi: Poznáme vás a to, čo sa chystáme urobiť, je, sledovať vás. Videla som jedného živého psa, snažila som sa ho kúpiť, ale čoskoro ten pes zmizol z ulice, pretože polícia povedala tomu mužovi, aby tak urobil,“ opísala šokujúcu situáciu v Číne Suki, ktorá dúfa, že sa situácia zmení v celej Číne rovnako tak , ako sa zmenila v mestách Šen-čene a Ču-chaj. Šen-čen sa stal prvým mestom v Číne, kde začal platiť od začiatku mája zákaz konzumácie psieho a mačacieho mäsa.