Keď ruská polícia dorazila do bytu Antona Malceva, čakalo ju veľké prekvapenie. Bývalý vojak mal doma celý arzenál zbraní, výbušné zariadenia a dokonca titánové brnenie. Bránil sa tak proti vymahačom dlhov.
Bývalý vojak z Kosova a člen ruských špeciálnych jednotiek si požičal peniaze od Rosbank. Dlh ale nebol schopný splácať, a tak si na neho posvietili vymáhači. Keď nepomáhalo dohováranie, začali ho údajne prenasledovať, zalepili mu kľúčovú dierku lepidlom a tiež sa mu dostali do schránky.
„Jedného dňa mi už došla trpezlivosť,“ rozpráva Anton Malcev. „Vymáhači prešli od slov k činom a nabúrali sa mi do schránky. Manželku som schoval do prenajatého bytu v Moskve a sám som sa začal vyzbrojovať, len pre prípad. Nechcel som zomrieť.“
„Iba pre prípad“ si do bytu naskladnil AK-47, poloautomatické zbrane, niekoľko pištoli, granáty a osem kíl výbušnín. Dvere si pre prípady vlámania vystužil a do bytu umiestnil pasce so slzným sprejom a nástražnými drôtmi na spustenie náloží. Navyše si z titánových plátov, hliníka a nepriestrelné vesty a helmy vyrobil brnenie. V tom čase ho už opustila žena, ktorá každodenný stres nemohla naďalej znášať.
Keď jeho dlh predstavoval viac ako 70.000 eur, banka sa rozhodla predať jeho byt. Pretože sa ale exekútori neboli schopní na miesto dostať, na pomoc si zavolali políciu a bombového experta. Tí po rozmlátení dverí kladivom nestačili zízať. Maltsev bol ihneď zatknutý a čelil obvineniu z nelegálneho obchodovania so zbraňami.
Brnenie, ktoré mu u médií a verejnosti vyslúžilo prezývku Iron Man, na súde zdôvodnil slovami: „Zbrane a nepriestrelné vesty mohli mať aj oni. Dospel som, že najlacnejší spôsob, ako sa ochrániť, bude obstaranie ochranného exoskeletu spoločne s tlmičmi na zbraniach. S brnením som mal nad nimi výhodu.“
Muž mal nakoniec „šťastie“ a namiesto pobytu vo väznici len nejakú chvíľu pobudne na psychiatrii. Podľa znaleckého posudku totiž trpí paranoidnou poruchou osobnosti, ku ktorej mu dopomohli práve aktívny vymáhači.
A aký osud čaká brnenie? V novej marvelovke ho bohužiaľ neuvidíme; potom, čo poslúžilo ako dôkaz, bude zničené.