Nemecký prezident zvažuje, že jej posmrtne udelí ocenenia.
Incident sa stal 15. novembra v meste Offenbach neďaleko Frankfurtu. Študentka pedagogiky Tugce Albayraková podľa nemeckých médií začula, ako na toalete reštaurácie rýchleho občerstvenia niekto volá o pomoc. Skupina mužov tam obťažovala dve tínedžerky. Albayraková ich podľa nemeckých médií išla brániť. Iní tomu nevenovali pozornosť, iba mladá žena tureckého pôvodu reagovala na výkriky a plač. Vyvolala rozruch, situáciu sa podarilo upokojiť.
Keď však odchádzala z podniku patriaceho do známej siete rýchleho občerstvenia, dráma pokračovala. Jeden z agresívnych mužov, ktorý skákal na zaparkovanom aute, zliezol z kapoty a zamieril k Albayrakovej. „Udrel ju do hlavy bejzbalovou palicou. Zostala nehybne ležať na zemi,“ pripomenul denník Bild udalosť zo soboty 15. novembra.
Dievča potom upadla do kómy, napísal spravodajský server BBC. Zomrela v piatok v deň svojich 23. narodenín po tom, čo rodina súhlasila, aby ju lekári odpojili od prístrojov.
Podľa polície bude v pondelok vykonaná pitva, ktorá by mala zistiť presnú príčinu smrti. Polícia tiež hľadá svedkov udalostí, vrátane oboch napadnutých dievčat. Kvôli incidentu je vo väzbe 18-ročný mladík srbského pôvodu Sanel
Spolkový prezident Gauck uvažuje, že dievčaťu udelí posmrtne medailu, napísala AP s odvolaním sa na nemecké médiá..
V Bratislave bol podobný prípad dementnej vraždy v novembri 2001
Obeťou vraždy, ktorá sa odohrala pred bratislavským Kryštál barom, sa stal Peter Jerguš († 23). Vysokoškolák prišiel o život, keď sa o piatej ráno vracal z oslavy svojich narodenín. Keď sa zastal slovne bitého muža na Mariánskej ulici pred barom, kde dvojica mužov bila tretieho.
Bitý neskôr tvrdil, že Peter Kuchár a jeho komplic Peter L. od neho chceli mesačné výpalné 5-tisíc Sk. Jerguš sa bitého zastal, avšak vzápätí jeden z útočníkov vytiahol pištoľ a z blízkosti mu strelil do pravej časti hlavy. Guľka mu vyšla tvárou. Zraneného naložili do mercedesu, ale policajti ich zakrátko chytili. Súd sa konal až 2008 roku. Peter Kuchár (31), ktorý dostal trest 19 rokov, si podľa odborníkov neváži ľudský život a podľa psychologičky má nevyspytateľné správanie. Druhý aktér Peter L. do väzenia neišiel. Súd mu trest ponechal v takej výške, aby pokryl čas, ktorý strávil vo vyšetrovacej väzbe. K tragickej udalosti v rodine svojich vzdialených príbuzných sa telefonicky vyjadril aj profesor Daniel C. Gajdusek (84), rodák zo Záhoria, nositeľ Nobelovej ceny za medicínu v roku 1976. „Je mi veľmi ľúto, čo sa Petrovi stalo,“ povedal krátko po vražde vedec svetového formátu, ktorý sa špecializuje na infekčné choroby.