Mapovací špecialista Rick Steven, lieta s Dronom v ťažobnej oblasti St. Ives, v Západnej Austrálii, sa musí vysporiadať s narastajúcou zlobou operencov. V skratke, útočia na jeho Drony a nútia tak operátora dronov, byť vynaliezavým.
Drony pomáhajú mapovať ťažobnú oblasť tvorbou 3D modelov.
Na radu ornitológov, bola vyskúšaná kamufláž Dronov, evokujúca mláďa orla. Potom útoky operencov naozaj prestali, nechali Drony voľne lietať. To fungovalo zhruba päťdesiatkrát. Potom orlom došlo, že o žiadne mladé nejde. Drony znovu začali padať z neba, ako kamene.
A vôbec nie lacné kamene. Jeden stroj stojí 7 391$. K tomu podobná suma za senzorové a prieskumné vybavenie. Teda Steven prestal Drony maskovať: Namiesto toho, uznal orliu dominanciu na oblohe a snaží sa lietať v čase, keď orli sedia na zemi. Keď spozorujete nejakého za letu, okamžite ide s Dronom späť na zem.
Vypozoroval, že ťažke vtáky ako orly, radi využívajú teplých prúdov k unášaniu sa nahor, bez vynaloženia veľkej námahy. Takéto vetry panujú v najteplejšej časti dňa. Preto s Dronom lieta už v 6 hodín ráno, kedy je vzduch ešte chladný.
Rada pre budúcich doručovateľov pizze v oblastiach obývaných operenými dravcami: Majte sa na pozore! 😀