Peniaze nemali, rovnako si zaobstarali druhé dieťa. O ich syna sa kvôli prehratej žalobe teraz musí starať staršia dcéra

773

Mnoho ľudí si kupuje deti, bez toho aby im dokázalo zabezpečiť dostatočné materiálne zázemie. Že sa to niekedy môže poriadne zvrtnúť, je tento prípad z Číny.

Dvadsaťdvaročná žena, uvádzaná čínskymi médiami ako Le Le, mala pred sebou veľkú budúcnosť. Kým sa sama dokázala uživiť, úspešne absolvovala vysokoškolské štúdium a plánovala započať svoju kariéru. Namiesto toho sa z nej nedobrovoľne stala náhradná matka, a to svojmu vlastnému dvojročnému bratovi. Bizarné prípad preletel čínskymi médiami a na internete spustil rozsiahlu debatu.

Poprava ženy! Americká vláda popraví prvú ženu po 67 rokoch za beštiálnu vraždu tehotnej a únos dieťaťa

Le le bola dlhé roky jedináčik a prežívala len vďaka prídavkom, ktoré jej rodičia dostávali od štátu. Aj napriek dlhotrvajúcej zlej finančnej situácii si manželia po dvadsiatich rokoch zaobstarali ďalšie dieťa. Čoskoro ale zistili, že je druhá rodičovská rola nad ich sily. Požiadali teda, aby si chlapca vzala do starostlivosti ich majetnejšia dcéra, ktorá ale z pochopiteľných dôvodov odmietla. Rodičia sa ju teda rozhodli zažalovať, a čo je ešte absurdnejšie, vyhrali.

Albánsky gang plánoval únos dieťaťa, českého ministra financií Babiša

Rozhodnutie súdu bolo založené na paragrafu č. 29, zaoberajúcom sa manželskom práve občanov Čínskej ľudovej republiky. Podľa neho sú dospelí jedinci v prípade úmrtia rodičov alebo ich neschopnosti starať sa o maloleté deti povinní vziať si do svojej starostlivosti mladších súrodencov. Porota bohužiaľ nijako nezvážila skutočnosť, že si manželia zhotovovali druhé dieťa aj napriek tomu, že boli veľmi dobre oboznámení so zlou životnou situáciou. Na ich ľahkomyseľnosť teraz doplatila dcéra, ktorej sa tak do budúcna skomplikovala ako jej kariéra, tak možnosť založenie vlastnej rodiny.

Dievča, ktoré zmizlo z pôrodnice pred 22 rokmi, bráni únoskyňu: Je to moja mama!

Ľudia na sociálnych sieťach rozhodnutie súdu kritizujú a považujú za nespravodlivé voči mladej žene. Prípady, keď rodičia nie sú schopní finančne zabezpečiť svoje deti, nie sú pritom v Číne ojedinelé. Potom, čo v roku 2015 skončila tamojšia politika jedného dieťa, si druhého potomka často obstarávajú páry, ktoré nemajú dostatočné materiálne zázemie. V prípade ďalších narodených detí navyše čínski rodičia platia tučné pokuty.