Spolu s Petrom Bondrom, strelcom najslávnejšieho gólu v slovenskej histórii, do Siene slávy uviedli aj Valerija Kamenského, Sergeja Fjodorova, Villeho Peltonena, Bena Smitha a Pata Quinna(in memoriam). Stal sa tak siedmym Slovákom, ktorému sa dostalo tejto pocty. Ďalšími sú Vladimír Dzurilla, Jozef Golonka (obaja v roku 1998), Ján Starší (1999), Peter Šťastný (2000), Ladislav Horský (2004) a Ladislav Troják (2011).
„Bolo to pre mňa veľmi emotívne. Každý hráč má vo svojej kariére mnoho krásnych momentov a jedným z tých mojich bol víťazný gól proti Rusom vo finále 2002. Nedá sa však zabudnúť ani na debut v NHL alebo päťstý gól v NHL,“ citovala Petra Bondru špecializovaná internetová stránka hokej.cz.
„Som šťastný, že som tu mohol stáť, aj keď som bol trochu nervózny. Veľmi veľa to pre mňa znamená. Som rád, že tu so mnou mohla byť aj moja rodina a môžeme to spoločne osláviť. Som už siedmym Slovákom v Sieni slávy IIHF – a to je pre mňa obrovská česť,“ poznamenal útočník, ktorý zažil najlepšie hokejové roky v tíme Washington Capitals.
Hokejovú kariéru definitívne ukončil po sezóne 2006/2007, ktorú strávil v tíme Chicago Blackhawks. „Myslím si, že som skončil v správnej chvíli. Každý z nás si myslí, že hokej stále môže hrať, ale telo a zdravie vám to už nedovolí. V srdci ho však stále nosíme,“ poznamenal Peter Bondra.
Po skončení kariéry pôsobil ako generálny manažér slovenskej reprezentácie a v tejto pozícii sa zúčastnil na štyroch svetových šampionátoch. Výsledky Slovákov na MS v Rusku neušli jeho pozornosti.
„Chcel by som chlapcom poďakovať, že prišli a reprezentovali Slovensko. Myslím si, že sme hrali to, na čo sme mali. Aj v neúspechu je potrebné nájsť pozitíva a jedným z nich je to, že veľa mladých hráčov získalo skúsenosti, ktoré vo svojich ligách nezískajú,“ dodal Peter Bondra pre hokej.cz.
Na medzinárodnej scéne dosiahol najväčší úspech na MS 2002 vo Švédsku, kde víťazným gólom vo finálovom zápase proti Rusku doviedol slovenský tím k historickému zlatu. O rok neskôr nechýbal v slovenskom tíme, s ktorým získal bronzovú medailu. Reprezentoval aj na zimných olympiádach v Nagane 1998 a v Turíne v roku 2006 a na Svetovom pohári v roku 1996.
V NHL patril k najlepším strelcom svojej éry a celkovo zaznamenal 533 gólov. V rokoch 1995 a 1998 sa stal najlepším strelcom NHL.