Písal sa 8. február 1924. Život člena gangu Hip Sing Tong sa pomaly chýlil ku koncu. Číňan Gee Jon († 29) sa stal prvým človekom, ktorý bol popravený v plynovej komore. Jeho smrť však nebola ľahká.
Jon emigroval do Spojených štátov okolo roku 1907 a 1908. Bol aktívnym kriminálnikom, ktorý bol zapletený do obchodu s drogami a nelegálnym alkoholom v Nevade.
Gangster bol po bohatej zločineckej kariére zatknutý za vraždu majiteľa práčovne Toma Quonga Keena († 74), ktorý patril ku konkurenčnému Bing Kong Tong. Neskôr bol odsúdený na trest smrti.
Kriminálnik sa mal stať prvým človekom popraveným smrtiacim plynom. Prvý pokus o ukončení jeho života však nevyšiel. Plyn mu totiž pustili priamo do cely, keď spal.
Z tej ale unikal, takže Jona nezabil. Väznica nakoniec prerobila mäsiarstvo na dvore na podomácky vyrobenú plynovú komoru, v ktorej bol Jon popravený. Od tej doby sa podoba komôr zmenila.
Dnes využíva v USA plynové komory k poprave iba päť štátov. Ide pritom len o alternatívny spôsob popravy. Ako najčastejšie jed sa používal kyanovodík.