Následne ju na pracovnom obede čaká diskusia s kancelárkou Angelou Merkelovou.
Témami ich rozhovorov bude vzájomná hospodárska spolupráca, aktuálne hospodársko-finančné otázky v európskej politike a ďalšia kooperácia v ekonomickej oblasti, inováciách, nových technológiách, vede či školstve.
Predpokladá sa, že Merkelová otvorí aj problematiku neodsúhlasenia finančnej pomoci pre Grécko zo strany Slovenska. Za to si vyslúžilo kritiku Európskej komisie. Tá to označila za porušenie solidarity v rámci eurozóny. SR bola jedinou krajinou tohto zoskupenia, ktorá sa rozhodla pre takýto krok. Najsilnejšia kritika odznela práve z Berlína, pričom nemecká kancelárka avizovala, že bude so slovenskou premiérkou počas jej návštevy riešiť tiež neschválenie finančnej pomoci Grécku.
Národná rada SR sa stotožnila s odporúčaním nového kabinetu a za 816-miliónovú pôžičku v priebehu nasledujúcich troch rokov nezahlasovala. Toto rozhodnutie však neohrozí trojročný záchranný úverový program, ktorý Aténam poskytli Medzinárodný menový fond (MMF) a krajiny eurozóny. Jeho celková hodnota predstavuje 110 miliárd eur.
Radičová vyhlásila, že názor novej vlády na túto otázku je správny, pričom poskytnutie niekoľkomiliardového balíka nie je solidarita s občanmi Grécka, ale s bankami. Krajinu, ktorá je už dlhšie na pokraji bankrotu, do tejto situácie podľa nej dohnali vlády, banky, ratingové agentúry aj nedostatočný dohľad európskych inštitúcií. Rovnako zdôraznila, že SR odmietnutím pôžičky neporušila žiadne právne predpisy, keďže takúto formu pomoci neobsahuje žiadna zmluva s EÚ.