Na dnes bola naplánovaná výpoveď chráneného a jediného korunného svedka Antona C., ktorého na proces sprevádzalo viacero kukláčov. Svedok, ktorý v minulosti pracoval podľa vlastných slov ako príslušník súkromnej bezpečnostnej služby, podnikateľ v oblasti potápačského centra, či dokonca spolupracoval s jedným slovenským bulvárom, či najčítanejším týždenníkom, vstúpil rovnako do pojednávacej miestnosti v kukle a v nepriestrelnej veste. Predseda trojčlenného senátu zamietol žiadosť krajského prokurátora, aby vzhľadom na štatút chráneného svedka a možnosti technických prostriedkov nafilmovať ho v súdnej miestnosti bola vylúčená verejnosť.
Antona C., podľa jeho výpovede, postupne chcela skupina obžalovaných takáčovcov rozličným spôsobom z predajne potápačského centra údajne dostať s tým, že má dlhy na nájomnom, na elektrike a podobne a doslova ho vydierala. Napokon pod nátlakom súhlasil, že bude mať za spoločníka ich človeka a musel by platiť za ochranu bezpečnostnej služby. Mimo iného mu naznačovali, že by mohli ublížiť jeho manželke a synovi. Obrátil sa aj na políciu, kde však došlo údajne k úniku informácií. Dlh za údajnú ochranu zo strany takáčovcov mu stále rástol. Patrik V. počas spoločného potápania v Maďarsku v roku 2004 mu navrhol, že časť dlhov by si mohol odpracovať sledovaním istých osôb – medzi nimi bol Havasi zo seneckej skupiny sýkorovcov a neskoršie Karol Patasy starší, ktorého syn má blízko k skupine piťovcov.
Počas sledovania Havasiho sa dostal Anton C. a Michal Ch. do konfliktu s exsiskárom Michalom H. Sledovanie Havasiho trvalo, podľa výpovede, až štyri mesiace a bolo to „namáhavé“ až napokon došlo k samotnému atentátu. Údajne mal korunný svedok sledovať aj iné osoby z bratislavského podsvetia – medzi nimi viacero bossov zo skupín sýkorovcov a skupiny z Lamača.
Naplánovaná bola na dnes aj výpoveď ďalších troch svedkov, ktorí sa však nedostavili. Najnovšie hlavné pojednávanie je naplánované na dva dni – aj na stredu 24. novembra.
Podľa obžaloby sa trestných činov dopustilo kvarteto Marián G., Patrik V., bratia Ľubomír Ch. a Michal Ch. ako členovia organizovanej skupiny. Prvostupňový súd prijal obžalobu na svojom zasadnutí v marci tohto roku. Prví traja sa na prvý proces koncom októbra dostavili, posledný požiadal o pojednávanie v neprítomnosti, keďže trpí duševnou chorobou. Všetci obžalovaní odmietli, podobne ako prokurátor, uzavrieť dohodu o vine a treste.
Z jednotlivých skutkov trestného činu vraždy v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci, trestného činu brania rukojemníka, ako aj nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami sú obžalovaní Marián G. a Patrik V. Obaja sú považovaní niektorými médiami za členov skupiny takáčovcov.
„Popieram, že by som spáchal skutky, ktoré sú mi kladené za vinu. Žiadne obvinenia sa nezakladajú na pravde. Čo sa týka obžaloby z vraždy Karola Patasyho staršieho – v živote som ho nepoznal a ani nestretol – nemal som dôvod ho zabiť. Polícia o tom vedela, že sa má takáto vražda stať a nekonala. Ja som na to upozorňoval,“ zdôraznil hlavný obžalovaný Marián G. na októbrovom procese. Viacero svedkov mu, ako povedal obžalovaný, potvrdilo alibi na spomínané činy. Havasiho, podľa jeho slov, „poznal, občas sa stretli na káve a nemal proti nemu nič a nemal teda dôvod, motív ho zavraždiť“.
„Celá obžaloba je založená na nepotvrdených výpovediach jedného chráneného svedka Antona C. Ide o žalostný výsledok päťročnej práce špecializovaného tímu vyšetrovateľov a prokurátorov. Doposiaľ sa nezistil jediný dôkaz a motív činov môjho klienta. V rámci pojednávania sa preukáže nevina môjho klienta, v jeho prospech vypovedá viacero svedkov,“ povedal okrem iného právny zástupca hlavného obžalovaného Mariána G. Podľa správ médií jeden z hlavných policajných vyšetrovateľov prípadu je obvinený z prepadu banky v Humennom.
Petra Havasiho a jeho ochrankára Gejzu Veszrémiho mal v aute značky Porsche Cayenne po jeho sledovaní, ktoré údajne nariadil Marián G., zavraždiť nezistený páchateľ 6. júna 2004 pred kruhovým objazdom pod bratislavským Prístavným mostom. Vrah na auto vystrelil dávky zo samopalu, keď najmenej štyri razy zasiahol Havasiho do oblasti hlavy a hrudníka, na následky ktorých podľahol pri prevoze do nemocnice. Dve strely do oblasti krku a ramena zasiahli jeho ochrankára, ktorý zraneniam podľahol na mieste činu. Havasi bol považovaný za vysokopostaveného člena konkurenčnej skupiny sýkorovcov.
Rovnako po niekoľko dní trvajúcom sledovaní údajne zo strany Mariána G., Antona C. a bratov Ľubomíra Ch. a Michala Ch. došlo 12. januára 2005 k zastreleniu Karola Patasyho staršieho pred vchodom do obytného domu na Krásnohorskej ulici. Obžalovaný Marián G. ho mal podľa obžaloby usmrtiť tak, že samopalom značky AGRAM 2000, kalibru 9 mm vystrelil na neho najmenej päť striel, ktoré ho zasiahli do oblasti krku a hrudníka, pričom mu spôsobili smrteľné zranenia, ktorým poškodený na mieste podľahol. Patasy starší bol otcom Karola Patasyho mladšieho, považovaného za člena ďalšej bratislavskej skupiny piťovcov.
Z trestného činu brania rukojemníka v dvoch prípadoch sú zase obžalovaní bratia Ľubomír Ch. a Michal Ch. V polovici decembra 2004 mali v Bratislave na Popradskej ulici vykonať únos čínskeho podnikateľa Wanga P. a mali sa mu vyhrážať, že pokiaľ nezaplatí požadovanú sumu 66.387 eur, tak mu odrežú ruku. Sestra podnikateľa napokon výkupné zaplatila v požadovanej sume v amerických dolároch a eurách. Sumu na dohodnutom mieste prevzal Antonín C. a Ľubomír Ch. Časť výkupného vo výške 23.235 eur odovzdal následne Anton C. obžalovanému Patrikovi V.
Ľubomír Ch. ozbrojený samopalom vzor 58 a Michal Ch. ozbrojený pištoľou ČZ vz. 75 uniesli 21. januára 2005 ďalšieho podnikateľa Ha Ngueyn N. v Košiciach. Následne telefonicky pod hrozbou usmrtenia požadovali od jeho manželky výkupné rovnako vo výške 66.387 eur. Tá mala k dispozícii len 13.277 eur. Pri preberaní výkupného polícia však už zadržala oboch bratov a Antona C. Podnikateľ počas únosu utrpel ľahké poranenia.
Podľa obžaloby Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici obžalovaný Marián G. a Patrik V. si nezisteným spôsobom na svoju trestnú činnosť zadovážili viacero samopalov vzoru 58 a 26, vojenskú opakovaciu pušku s optikou zn. Mosin a tlmiče zvuku a množstvo munície, medzi nimi aj vojenské náboje. Marián G. v októbri však zdôraznil, že zbrane mal len v legálnej držbe a tie odovzdal. Ostatné ilegálne boli vlastníctvom korunného svedka Antona C.
Súd by mal v týchto kauzách vypočuť desiatky svedkov, medzi nimi figurujú osoby údajne blízke celému spektru bratislavského podsvetia, napríklad aj exsiskár v súčasnosti vo väzbe Michal H., známy z iných káuz. Obžaloby v týchto, dnes prerokúvaných, prípadoch podala Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici koncom októbra 2009.
Patrika V. stíhali, podľa marcových správ denníka Sme, už v roku 2004, spolu s partiou takáčovcov stál údajne za vypaľovaním podnikov v Ružinove cez SBS Vesuv K.T. Security, kde bol manažérom ľudských zdrojov. Prokurátor nakoniec nepodal obžalobu.