Kvorka uplynulé štyri roky pôsobil ako poslanec NR SR za stranu Smer-SD a pred stíhaním ho chránila poslanecká imunita. Do novozvoleného zákonodarného zboru sa však podľa výsledkov parlamentných volieb nedostal. Keďže mu tak zanikol poslanecký mandát, prišiel aj o poslaneckú imunitu a môže byť trestne stíhaný.
Generálny prokurátor chcel Kvorku na jeseň 2009 obviniť z obmedzovania osobnej slobody mladého Róma z roku 2006. Koaliční poslanci však hlasovaním v mandátovom a imunitnom parlamentnom výbore vrátili spis na prokuratúru, keďže neboli spokojní s výsledkami vyšetrovania. Pokiaľ bol Kvorka poslancom, chránila ho imunita a bez súhlasu parlamentu nebolo možné ho trestne stíhať.
Prokuratúra žiadala o vydanie poslanca na stíhanie preto, že prišla k záveru, že Kvorka sa v apríli 2006, v čase, keď ešte nebol poslancom, dopustil obmedzovania osobnej slobody. Podľa jeho straníckej kolegyne Renáty Zmajkovičovej malo k obmedzovaniu údajne prísť v priestoroch firmy poslanca Kvorku a obeťou mal byť Róm, ktorý mu poškodil auto. Zdôraznila však, že tieto skutočnosti zatiaľ nie sú dokázané.
Podľa medializovaných informácií matka poškodeného uviedla ako pravdepodobný motív, že Kvorka „chodil“ za tou istou ženou ako jej syn, ktorého mal neskôr obmedzovať na slobode. „Nespravil som nič, nespôsobil som nič, je to vykonštruované obvinenie,“ povedal Kvorka.