Široký, ktorý sa z dôvodu zahraničnej služobnej cesty na dnešný proces ospravedlnil a nedostavil, žiada v tomto spore od Šťastného náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 16.597 eur (500.001 Sk). V tejto kauze Juraj Široký žaluje Petra Šťastného za výroky, ktoré uverejnili v denníkoch Hospodárske noviny, Šport a v týždenníku Plus 7 dní v roku 2006 na jeho „údajnú pochybnú eštebácku minulosť, neschopnosť, ekonomické aktivity a podobne“. Šťastný sa však dnešného procesu zúčastnil spoločne so svojím právnym zástupcom – exministrom spravodlivosti Jánom Čarnogurským. Široký bol podľa hokejovej legendy „komunistickým špiónom a je mimoriadne nebezpečným človekom pre demokratickú spoločnosť“. Podľa názoru Šťastného poškodenie dobrého mena slovenského hokeja spočívalo v tom, že pán Široký pracuje naďalej na takej vysokej pozícii v hokeji.
Sudkyňa dnes oboznámila s doterajším vývojom pojednávania a dôkladne sa zaoberala dodaným spisom Úradu pamäti národa (ÚPN), ktorý sa zaoberal osobou žalobcu Širokého. Išlo o jeho kariérny postup v Zbore národnej bezpečnosti, od jeho služobnej prísahy, vymenovania za staršieho referenta až po jeho pôsobenie vo Washingtone a po prepustenie zo služobného pomeru. Šťastný predložil okrem iného údajné dôkazy a tri dokumenty o údajnom „rozkrádaní v Slovenskom zväze ľadového hokeja a pôsobení Širokého v Harvardských fondoch, kde sa ľuďom sľubovali vysoké výnosy“. Fondy, keďpôsobil Široký, zanikli a až do dvoch miliónov ľudí v bývalom Československu prišlo, podľa názoru Šťastného, až o 60 miliárd bývalých korún. „Ľudia ako Široký sa pritom nabalili,“ povedal mimo iného bývalý československý hokejový reprezentant. Šťastný vychádza pri svojich výrokoch najmä údajne z verejne známych informácií a z názorov tretích osôb. Proces dnes trval takmer päť hodín.
„Slovensko mohlo mať luxusný multifunčný hokejový štadión pre približne 12-15.000 ľudí. Pozemok by sa získal od mesta. Slovenského občana by to stálo nula korún. Pán Široký považoval môj návrh za neprijateľný-navrhol iný model štadióna, ten model schválený ministerstvom školstva stál štyri miliardy korún. S rôznymi garanciami by to mohlo stáť niekoľo razy viac,“ domnieva sa Šťastný, keď kritizoval dnes Širokého aktivity a pôsobenie v SZĽH.
Naposledy sa v tejto kauze malo pojednávať minulý rok v júni. Vtedy sa však termín procesu zrušil z dôvodu, že súd odstraňoval nedostatky predloženého dôkazového materiálu v zmysle paragrafu 23 Zákona č. 553/2002 Zbierky zákona o pamäti národa a v zmysle Zákona č. 428/2002 Zbierky zákona o ochrane osobných údajov s poukazom na paragraf 44 odseku 1 Občianskeho súdneho poriadku. Po odstránení nedostatkov predloženého dôkazového materiálu súd mohol stanoviť nový termín pojednávania. Následne však došlo k zmene zákonnej sudkyne.