Talibanci s raketometom v rukách si užívajú vodné radovánky, na labutiach brázdili vodu jazera a užívali si slnko

811

Bizarné fotografie sa objavili na sociálnej sieti Twitter. Snímky zachytávajú vojakov radikálneho hnutia Taliban, ktorí si užívajú vodných radovánok na afganskom jazere Band-e Amir, ktoré sa nachádza v predhorí pohoria Hindúkuš. Talibanci boli na vode zachytení na šliapadlách v tvare labutí a plameniakov!

Na jednom zo záberov je vidieť, ako jeden z vojakov drží raketomet.

Taliban v Afganistane začal ofenzívu proti afganskej vláde na jar tohto roku v čase, keď začalo sťahovanie amerických vojsk z krajiny. Ako vplyv amerických vojsk v krajine slabol, pozície Talibanu v krajine posilňovala. V polovici augusta vojaci Talibanu došli až k bránam hlavného mesta Kábul. Afganská vláda na čele s prezidentom Ašraf Ghaním utiekla zo zeme a Afganistan sa tak po dvadsiatich rokoch ocitol znovu v područí radikálov.

Ozbrojenci vyvádzajú na autodrome

Talibanci boli po dobytí hlavného mesta pristihnutí, ako si užívajú bohatstvo, ktoré tam zanechala bývalá vláda. Zachytení boli v posilňovni prezidentského paláca v Kábule. Na sociálnej sieti Twitter sa tiež objavila fotografie, ako ozbrojenci vyvádzajú na autodrome. O niekoľko týždňov neskôr začali po sieťach kolovať ďalšie bizarné snímky, na ktorých sú vidieť Talibanci na malebnom jazere, ktoré leží v podhorí Hindúkuš. Podľa informácií britského denníka Daily Mirror bola fotka zhotovená na jazere Band-e Amir.

Taliban ukameňoval mladú Afghánku, ktorá utiekla s milencom

Vojaci jazero brázdili na šliapadlách v tvare plameniakov a labutí rôznych farieb po zuby ozbrojení! Na jednom zo záberov je vidieť, ako jeden z vojakov drží raketomet.

16 prikázaní Talibanu: Budeš nosiť bradu, ženu zavrieš doma, nebudeš počúvať hudbu, tancovať ani čítať knihy

Začiatkom tohto týždňa radikálne hnutie údajne zakázalo dievčatám prístup k stredoškolskému vzdelaniu. Hoci potom, čo sa chopili moci, sľubovali, že nebudú šliapať na práva žien v krajine, dievčatá nemajú umožnené pokračovať vo vzdelaní. V školách tak môžu byť len chlapci a mužskí učitelia. „Je dôležité, aby všetky dievčatá vrátane starších dievčat mohli obnoviť svoje vzdelávanie bez ďalších prieťahov,“ apeluje UNICEF.