Pivovod má využívať rovnakú technológiu, aká sa používa v ropnom priemysle. Cieľom je obmedziť prevádzku kamiónov v historickom centre.
Vďaka úzkym uličkám a vodným kanálom sa belgickým Bruggám prezývajú Benátky severu. Vedľa historickej zvonica Belfort či Baziliky svätej krvi, ktorá uchováva relikviu s krvou Ježiša Krista, je cieľom viac než stovky tisíc turistov ročne aj tradičný pivovar De Halve Maan stojaci v samom strede historického mesta.
Poloha pivovaru však vedie k zvýšenému prevádzky nákladných automobilov v úzkych uliciach centra zapísaného na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Aby obmedzilo prevádzku, oznámilo vedenie De Halve Maan zámer vystavať pod mestom tri kilometre dlhé potrubie, ktorým sa bude pivo dopravovať z výroby do baliarne stojaci v priemyselnej časti na okraji mesta. Ročne by mali potrubím pretiecť až štyri milióny litrov piva.
Celú investíciu zaplatí pivovar a so stavebnými prácami by sa malo začať na začiatku budúceho roka. „Táto technológia sa používa napríklad v ropnom priemysle, ale v pivovarníctve je unikátna,“ citoval flámsky denník Nieuwsblad Xaviera Vannesteho, generálneho riaditeľa De Halve Maan.
De Halve Maan je pivovar s viac než 500 ročnou históriou. Najznámejším produktom je svetlé pivo s názvom De Brugse Zot.