Štúdia zistila, že sociálna sieť Facebook z nás robí nešťastných ľudí. Zo štúdie tiež vyplýva, že ľudia, ktorí trpia takzvanou „Facebook závisťou“, sa obzvlášť utápajú v depresiách. Používatelia, ktorí sa týždeň neprihlásili na sociálne médiá, boli spokojnejší so svojím životom a svoj blahobyt hodnotili lepšie.
Experimentu, ktorý uskutočnila univerzita University of Copenhagen, sa zúčastnilo 1 095 ľudí. Polovica z nich bola požiadaná, aby naďalej používala Facebook, a druhá polovica sa na Facebook naopak nesmela prihlásiť.
Používatelia, ktorí sociálnu sieť používali, trpia vysokou hladinou „Facebook závisti“, teda žiarlia na aktivity svojich priateľov na Facebooku.
„Každý deň sú Facebooku venované milióny hodín,“ bolo uvedené v správe.
Facebook slúži na komunikáciu a získavanie informácií o druhých, ale na druhej strane negatívne pôsobí na blahobyt človeka. Z 86% sa v štúdii objavili ženy z celého Dánska s priemerným vekom 34, ktorých priemerný počet priateľov na Facebooku je 350.
Účastníci štúdie boli rozdelení na dve skupiny, a to na liečenou (mali zakázaný Facebook počas 7 dní) a kontrolnou (ďalej používali Facebook). V posledný deň experimentu, ktorý dokončilo 888 účastníkov, sa zistilo, že 13% z liečenej skupiny nevydržalo a prihlásilo sa k sociálnej sieti.
V teste používatelia Facebooku hodnotia svoju životnú spokojnosť na 7,74 z 10, ale tí, ktorí Facebook vôbec nepoužívali, ju hodnotia na 8,11 z 10. Štúdia tiež zistila, že čím viac času ľudia vo veku 19 až 32 rokov strávia na sociálnych sieťach, tým je u nich väčšia pravdepodobnosť, že sa dostanú do depresie.
Brenda Wiederhold, kyberpsycholožka, povedala, že štúdie ukázali, že Facebook môže vyvolávať negatívne emócie.