Iba jednému zo štyroch potomkov stolára Ole Kirka Christiansena učarovali hračky – Godtfredovi, ktorý začal vo firme (názov LEGO – z dánskeho „leg godt – hraj sa dobre“ dostala v roku 1934) pracovať ako 12-ročný. Prvé návrhy hračiek vyprodukoval Godtfred Kirk v roku 1937 keď mal 17 rokov.
Výroba aj odbyt sa sľubne rozbehli, ale po druhej svetovej vojne sa od výroby drevených hračiek ustúpilo. Vyhoreli, dokonca tri razy a firma investovala do kúpy vstrekovacieho lisu. Prednosť dostala umelá hmota. Stavebnicu z umelohmotných kociek, ktoré sa mohli variabilne spájať, začala firma vyrábať v roku 1949. Keď ju však predviedli na nemeckom veľtrhu hračiek v roku 1955, nestretli sa s pozitívnym ohlasom.
Patent na kocky s nápaditým spojom, ktorý zostave zabezpečil veľkú stabilitu, získal Godtfred Kirk v roku 1958. Rok predtým prevzal podnik po svojom otcovi a začal firmu viesť. V roku 1961 sa stal jej jediným vlastníkom.
V roku 1961 získali autíčka pneumatiky. Dva roky potom sa už stavebnice LEGO definovali ako vhodné pre chlapcov aj dievčatá, pre menšie aj väčšie deti s kvalitnými prvkami rozvíjajúcimi predstavivosť a zručnosť. V roku 1968 v Billunde otvorili zábavný park Legoland s atrakciami z tisícok stavebných kociek LEGA. Do vláčikovej série pribudol v roku 1969 aj 12-voltový motorček. V roku 1973 sa stavebnice dostali aj do východnej Európy a rok navštívil Legoland päťmiliónty návštevník. V roku 1975 firma expandovala do USA a angličtina sa stala jej dorozumievacím jazykom. Figúrky dostali pohyblivé ruky a nohy v roku 1978. V nasledujúcom roku Godtfred Kirk odovzdal firmu do rúk syna Kjelda.
Godtfred Kirk Christiansen absolvoval len základné vzdelávanie. Nikdy neovládal cudzí jazyk a mal také ťažkosti s čítaním textov, že mu manažéri museli dávať hlásenia ústne. Prejavil sa však ako naslovovzatý obchodník a jeho stavebnica expandovala z malej dánskej dedinky do celého sveta prostredníctvom vlastnej predajnej siete. Zakladateľ hračkového impéria zomrel vo svojom rodisku 13. júla 1995, iba niekoľko dní po 75. narodeninách. Vo svojej práci sa riadil heslom svojho otca „len to najlepšie je dosť dobré pre deti“.