Zavraždený misionár chcel svojím činom na našu planétu zoslať apokalypsu!

1533

John Allen Chau († 26), americký misionár, ktorého zabil na izolovanom ostrove Severný Sentinel domorodý kmeň, mal byť vyslancom dobrej vôle a viery v Ježiša. Posledné správy ale hovoria o úplne inom zámeru Američana. Svojim činom chcel totiž údajne na našu planétu zoslať apokalypsu!

Svet pre neho smútil. Muž, ktorý chcel domorodých a nepriateľských Sentinelov priviesť na kresťanstvo o vieru v Boha, ale nemusel byť zase tak dobrý a šľachetný, ako o ňom všetci doteraz hovorili.

 Chcel zničiť  svet? 

Zahraničné médiá prišla s informáciou, že John Chau († 26) bol členom cirkvi Rodiny všetkých národov v Kansas City. Na tom by na prvý pohľad nebolo nič divného. Dôležitejšie ale je, ako táto cirkev pozerá na takzvanú apokalypsu, teda koniec sveta.

Cirkev Rodiny všetkých národov totiž verí v druhý návrat Ježiša na Zemi. Teda, že nastane nejaká forma apokalypsy, ktorá privedie Spasiteľa späť, aby si so sebou do neba odviedol všetkých, ktorí mu dobre slúžili a verili v neho, a tých ostatných tu ponechá svojmu osudu.

 Pokúšal naplniť dávne  proroctvo 

Príchodu Ježiša ale musí predchádzať zvestovania viery každému národu na svete a to bez výnimky, inak k apokalypse nikdy nedôjde. A presne o to sa mal Chau snažiť.

„Veríme, že sa Ježiš Kristus osobne vráti, v celej svojej sile a sláve, aby tu dokončil spásu a svoj súd. Tento sľub jeho príchodu je ďalším podmetom k nášmu evanjelikalizmu, pretože si pamätáme jeho slová, že musí byť najprv kázaný všetkým národom,“ stojí v zmluve z Lausanne (1974), ktorá bola spísaná na Prvom medzinárodnom kongrese svetovej viery a ktorou sa spomínaná cirkev riadi .

Chyba misionára Johna Allena Chau stála život. Tvrdé slová vedca o smrti misionára na Sentinelu

„John bol veľkorysý a citlivý ambasádor Ježiša Krista, ktorý chcel ostatných informovať o Božej láske, ktorú im dáva,“ vyjadrila sa k smrti svojho člena práve cirkev z Kansas City na svojich internetových stránkach.

Nech už to bolo akokoľvek, Johnovi sa jeho cieľ nepodaril. Domorodý kmeň mal misionára zabiť šípmi a potom jeho telo ťahať v slučke po pláži. Indická polícia kvôli tomu stíha sedem rybárov, ktorí Američana do izolovanej chránenej oblasti protizákonne doviezli na svojej lodi.

Rodičia zavraždeného misionára odpustili domorodcom.

Domorodý kmeň Sentinelov, má asi 300 jedincov, žije už po stáročia na ostrove Severný Sentinel v súostroví Andamany a Nikobary. V minulosti sa ich moderná civilizácia pokúšala márne kontaktovať, väčšina stretnutia vždy skončila útokom na návštevníkov, niekedy dokonca aj ich smrťou. Aj preto tento ostrov indická vláda vyhlásila za zákonom chránené územia so zákazom vstupu cudzincom.