„Naša opatrovateľka s nami bola iba prvé dva týždne po narodení dcéry. Vďaka nej som sa ale naučila všemožné vychytávky, ktoré používam dodnes, kedy je dcére dvadsať mesiacov. Naša opatrovateľka bola tou najlepšou investíciou,“ opísala Goldbergová v rozhovore pre americký server New York Post. Po pôrode tak veľmi rýchlo nabrala sily, pretože sa navyše každý deň skvele vyspala. V noci sa o dcéru starala opatrovateľka a Malorie nemusela riešiť, že má k dieťaťu každé tri hodiny vstávať a kŕmiť ho.
Za takú pestúnku sa v New Yorku platí minimálna suma v prepočte zhruba 150 eur za osem hodín. Ženy si ich najímajú najčastejšie na prvé týždne po pôrode. Vo väčšine prípadov sú pestúnky v rodinách až do skončenia šestonedelia. Niektoré rodiny sú s nimi ale natoľko spokojné, že si ich najímajú aj dlhšie.
Okrem kŕmenia totiž deti i prebalí, vykúpu a oblečú. Matky si tak s deťmi užívajú len tie krásne chvíle a sú vyspané.
„Chodia k nám aj veľa matiek, ktoré musia pracovať už druhý deň po pôrode. Musí byť neustále na mailu alebo na telefóne a potrebujú mať tak čas pre seba, kedy si môžu oddýchnuť od dieťaťa. Dôležité tiež je, aby mala žena čas sama pre seba a myslela na to, že aj ona si zaslúži starostlivosť,“ hovorí majiteľka agentúry, ktorá pestúnky zabezpečuje.
„Bola som rada, že mi opatrovateľka hovorila, nech si dôjdem na kozmetiku, na vlasy a na nechty. Aby som myslela na seba a po pôrode sa neprehliadala,“ uviedla ďalšia z mamičiek, ktorá pomocníčku v domácnosti uvítala.
Pomoc matkám po pôrode pritom nie je žiadnou novinkou. Už dávnej kultúry mali zabehnutý podobný systém. „Predtým bolo v niektorých kultúrach veľmi dôležité, aby sa mamička po pôrode vyspala. Preto sa vtedy v noci o bábätko staral niekto iný. Dnes sa matky prepúšťajú z pôrodnice hneď na druhý deň, keď sú vyčerpané a hneď sa od nich očakáva, že budú fungovať na sto percent ako pred pôrodom,“ oznámila doktorka Christiane Manzellová z New Yorskéj nemocnice.