Walter Shuck bol jedným z najlepších letcov nacistického Nemecka. Na svojom konte mal 206 zostrelov, bol ocenený najvyššími vyznamenaniami a lietal na najlepšom nemeckom stroji Me-262. S ním dokázal poslať k zemi štyri ťažko ozbrojené bombardéry, než bol sám zostrelený.
Keď v roku 1940 prelietalo lietadlo s Adolfom Hitlerom na palube do Belgicka, ako krytie s ním letel aj stíhač Walther Shuck. Rodák zo Saargebietu slúžil v Luftwaffe ako dobrovoľník od roku 1937. Prešiel stíhacím výcvikom a začal bojovať najprv na západnej fronte, po útoku na Sovietsky zväz sa dostal až na ďaleký sever, kde začala jeho hviezda strmo stúpať nahor.
Pri jednom z prvých letov v máji 1942 zostrelil tri sovietskej MiGy-3 a za rok už mal na svojom konte 54 zostrelov. Sovietov strieľal z neba ako škorcov, za jediný deň poslal k zemi 12 nepriateľských lietadiel a v júni 1944 bol vyznamenaný Rytierskym krížom za 100 potvrdených zostrelov. Vyznamenal ho sám veliteľ Luftwaffe, poľný maršal Herman Göring. Bol tiež menovaný veliteľom letky, čo však rozhodne nebolo pre Schucka žiadnou výhrou. Bolo pre neho ťažké zjednať si disciplínu medzi pilotmi.
Lenže sotva skončili problémy s pilotmi, Schuck utrpel pri jednom lete vážne zranenia, keď sa dostrieľané črepiny z plexiskla kokpitu zabodli do jeho tváre a prebodli mu čeľusť. Schuck musel na operáciu a až v nemocnici sa dozvedel, že dosiahol svoj 171. víťazstvo.
Potom, čo dostal toto vyznamenanie (opäť z rúk Hermanna Göringa), dostal novú úlohu – preškoliť sa na nacistickú tajnú zbraň, prúdový stíhač Me-262. Výcvik síce prebiehal úspešne, ale vojna rozhodne úspešná nebola a všetkým bolo jasné, že koniec sa blíži. Napriek tomu aj pri prvom lete dosiahol hneď dvoch víťazstiev nad americkými stíhačkami P-51 Mustang a zahnal na útek presilu stíhačov P-38 Lightning.
Za vojny zachránil život nepriateľovi a riskoval svoj vlastný
Lastovička (Schwalbe), ako sa Me-262 volala, bola v jeho rukách naozaj smrtiacou zbraňou. Jeho vrcholný stret so smrťou nastal 10. apríla 1945, teda ani nie mesiac pred koncom vojny. Schuck vyštartoval proti mohutnému zväzu amerických bombardérov B-17. Dokázal zostreliť štyri bombardéri, než si ho vzala na mušku presila sprievodných stíhačiek Mustang. Pilot jednej z nich John Anthony Peterburs ho dokázal niekoľkokrát zasiahnuť a Schuck si musel zachrániť život tým skokom s padákom. Pri doskoku utrpel ťažké zranenia nôh. Než sa vo vojenskej nemocnici dal opäť dokopy, vojna skončila.
Schuck sa v roku 2005 stretol s Peterbursom pri návšteve Spojených štátov, a ako to v podobných prípadoch býva, stali sa z bývalých nepriateľov priatelia. Schuck zomrel 28. marca 2015 vo veku 94 rokov. Dokázal zostreliť 206 lietadiel a absolvoval viac ako 500 misií.
Najlepší americký tankista zničil 15 nemeckých tankov a stal sa legendou