Patril medzi najužší kruh Hitlerových služobníkov a považoval svojho nadriadeného za priateľskú a milú osobu, ktorá hrozných zločinov nemohla byť schopná. Mischovu smrť potvrdil autor jeho biografie Burkhard Nachtigall.
Päť rokov vo vodcovom okruhu bolo pre Mische podľa nemeckého Die Welt najkrajším obdobím života. „S každým rozprávaním mi tie časy prídu ešte krajšie,“ zveril sa Misch zpravodajcom. Tých päť rokov patril medzi najvernejší okruh Hitlerových spolupracovníkov, svojho vodcu nasledoval na každom kroku a za svoje služby si získal Hilerovu dôveru. „Bol skvelým šéfom,“ hovorí Misch. „Boli sme tými najbližšími, ktoré Hitler okolo seba mal. Vždy sme boli s ním.“
Po nemeckej kapitulácii bol Misch deväť rokov väznený v zajateckých táboroch Sovietskeho zväzu. Do Berlína sa vrátil až v roku 1954. Znovu sa stretol so svojou ženou GERD, pokračoval vo svojom remesle ako maliar a otvoril si obchod. Začali sa o neho zaujímať spisovatelia, novinári a reportéri.
V knihe Posledný svedok autora bestsellerov Burkharda Nachtigall je mimo iného opísanie, že Misch až do konca svojho života nedal na svojho niekdajšieho „šéfa“ dopustiť. Dôrazne odmietal, že by jeho vodca mal niečo spoločné s holokaustom. „Neviem si Hitlera ako vraha predstaviť. To jednoducho nie je možné. Bol taký priateľský, tak milý,“ citoval jeho slová denník Die Welt.
Počas pôsobenia v Hitlerových službách podľa svojich slov Misch nezažil nič, čo by svedčilo o Hitlerovu vyvražďovaní Židov. V telefonátoch, ktoré pri službe Hitlerovi vypočul, to podľa neho nikdy nebolo priamo povedané.